Jak wyglądały badania kliniczne HairMax?

Dowiedz się więcej o badaniach klinicznych prowadzonych na urządzeniach HairMax® przez światowej sławy lekarzy i ekspertów z dziedziny promowania wzrostu włosów. HairMax® przeprowadził do tej pory najwięcej badań klinicznych dotyczących pozytywnego wpływu światła lasera na wzrost włosów...

Na produkty Hairmax składa się wiele czynników. Opaska laserowa to nie tylko fajny gadżet, z przypisaną otoczką marketingową, która sprawi, że uwierzysz w jego działanie. Nad technologią, która została wykorzystana w naszych urządzeniach, pracowało wielu badaczy, swoistych ekspertów w swojej dziedzinie. Skład produktów pielęgnacyjnych jest skomponowany przez szereg naukowców z największą dbałością o każdy szczegół. To właśnie oni odpowiadają za efekty, jakie można zauważyć podczas terapii Hairmax, która nieustannie, od ponad dwudziestu lat pomaga ludziom na całym świecie w walce z nadmiernym wypadaniem włosów.

Istotnie dlatego, w Hairmax cenimy sobie długotrwałą współpracę z niezastąpionymi lekarzami oraz specjalistami. To oni, wykorzystując zdobytą wiedzę oraz doświadczenie, sprawiają, by terapia laserowa Hairmax mogła przynieść jak najlepsze rezultaty. Niewątpliwie, ta bliska współpraca ze specjalistami owocuje w coraz to lepsze techniki leczenia łysienia przy pomocy naszych urządzeń. W związku z tym, chcemy być zaangażowani w rozwój przyszłych kosmetologów, trychologów, dermatologów oraz lekarzy.

To właśnie dlatego Hairmax współpracuje z uczelniami, udostępniając nasze produkty do użytku studentom oraz dzieląc się z nimi wiedzą zdobytą przez ponad 12 lat działania Hairmax w Polsce. Godnym uwagi jest fakt, iż na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu, powstała pracownia trychologiczna Hairmax. Znajdują się w niej nasze urządzenia oraz produkty do dyspozycji studentów, ponieważ bez wątpienia praktyka stanowi ważny aspekt w nauce.

Uczelnie, z którymi aktualnie współpracujemy:

Jeśli jesteś przedstawicielem uczelni i chcesz podjąć z nami współpracę, skontaktuj się!

info@hairmax.net.pl

Telefon: 22 266 77 55

Czy wypadanie włosów to objaw covid 19? Nie do końca.

Od pierwszych przypadków zakażenia wirusem COVID-19 minął już ponad rok, a dopiero teraz dowiadujemy się jak poważne powikłania wiążą się z przebyciem tej choroby. Jednym z nich jest wypadanie włosów. Mamy za mało informacji, żeby ocenić co faktycznie wpływa na kondycję włosów, pewne jest to, że przyczyną nie jest sam COVID, a silny stan chorobowy, przez który musimy przejść, aby dojść do zdrowia. Trudno więc wskazywać wypadanie włosów jako bezpośredni objaw, zwłaszcza, że przyczyn problemów z włosami może być wiele. Przykładami są: nieodpowiednia dieta, problemy hormonalne, przyjmowanie niektórych leków czy niewłaściwa pielęgnacja.

Jak często wypadanie włosów towarzyszy zakażeniu koronawirusem?

Naukowcy na całym świecie robią wszystko co w ich mocy, żeby ocenić jakie skutki może za sobą nieść zakażenie koronawirusem. Okazuje się, że średnio co 4 osoba, mająca styczność z wirusem (przeszła chorobę), skarży się na wypadanie włosów. Pierwsze zauważalne powikłania, występują co prawda dopiero po 2-3 miesiącach od przejścia koronawirusa, są za to dość intensywne.

Co tak naprawdę sprawia, że łysiejemy? Często jest to stres!

Nie od dziś wiadomo, że choroby zakaźne, wysoka gorączka, osłabienie organizmu, uboga w witaminy dieta i przyjmowanie większej ilości leków może powodować tzw. telogenowe wypadanie włosów. Jednak zdaniem Pani doktor Shilpi Khetarpal, najbardziej niebezpieczny dla naszego zdrowia jest wysoki i nadmierny stres. Prawie u 40 proc. osób badanych na koronawirusa, stwierdzono objawy zespołu stresu pourazowego. Przyczyn wspomnianego wcześniej łysienia jest więcej, natomiast przebycie ich w zbliżonym do siebie okresie czasu, tak jak ma to miejsce podczas zarażenia się wirusem, może przynieść fatalne skutki.

Jak radzić sobie z covidowym wypadaniem włosów?

W takiej sytuacji pamiętajmy, żeby nie odkładać swojego zdrowia na ostatnie miejsce. Włosy odrosną, ale nie mamy gwarancji, że powrócą one do swojej poprzedniej linii, oraz że nie zostanie widocznego przerzedzenia. Z pewnością włosy będą osłabione, i będzie czekać nas długa droga, żeby wróciły one do swojego poprzedniego stanu. Najważniejsze jest to, żeby zacząć działać od razu po zauważeniu pierwszych objawów, gdyż później może być już za późno – mieszek włosowy zaniknie, a włosy nie odrosną.

Na początku walki z łysieniem telogenowym, warto zacząć od wykonania badań. Kluczowe w tej kwestii jest wykazanie poziomu żelaza, witaminy D3 i B12, ferrytyny oraz kwasu foliowego w organizmie. Następnie zaleca się wykonanie morfologii, CRP a także profilu tarczycowego. Jeżeli pojawią się jakieś niedobory, należy je jak najszybciej uzupełnić.

W przypadku niedoborów pomocne będzie wzbogacenie swojej diety. Do tego świetnie posłużą nam suplementy HairMax. Naturalny kompleks witaminowy działając od wewnątrz, dostarcza naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, wzmacniając stymulację wzrostu nowych włosów. Wywiera to korzystny wpływ na organizm, w tym również na kondycję skóry i paznokci.

W sytuacji gdzie mieszek włosowy staje się pusty, włos da się jeszcze uratować, ale szampony, wcierki czy maski mogą nie przynieść oczekiwanych efektów, gdyż nie mają one działania stymulującego, a jedynie odżywczy, mogą być więc tylko dodatkiem do terapii. Istotne jest regularne i kompleksowe działanie od wewnątrz. Urządzenia HairMax wykorzystują technologię LLLT (Low Level Laser Therapy), która ma potwierdzone badaniami klinicznymi działanie leczenia wielu schorzeń, w tym wypadania włosów. Urządzenia działają na zasadzie fotobiostymulacji laserowej, czyli zapewniają dotarcie delikatnego i odżywczego światła lasera do mieszków włosowych, uniemożliwiając ich zaniknięcie, a także stymulują uwalnianie energii i tworzą zdrowe warunki dla wzrostu nowych włosów. Podczas terapii laserowej w domu, przy niewielkim wysiłku pierwsze efekty będzie można zobaczyć już po 3 miesiącach.

Jakie jeszcze choroby mogą wpływać na utratę włosów?

Warto zauważyć, że wypadanie włosów wcale nie musi się wiązać ze stanem pandemii czy chorobami związanymi bezpośrednio z włosami tj. łysienie plackowate, łojotokowe zapalenie skóry czy łuszczyca skóry głowy, zagrażają nam też m.in. choroby tarczycy, anemia, cukrzyca, toczeń rumieniowaty układowy, choroba Addisona czy trichotillomania. Podczas zaobserwowania pierwszych objawów utraty włosów, należy koniecznie udać się do specjalisty, i wdrożyć leczenie farmakologiczne lub laserowe.

Twoje włosy określają cię bardziej niż jakikolwiek inny atrybut fizyczny. To nie tylko ozdoba głowy – to część twojej osobowości. Odzwierciedlają Twój styl i pozwalają innym zobaczyć, kim jesteś. Nic więc dziwnego, że spędzamy godziny na pielęgnacji. Wiedziałeś, że w ciągu całego swojego życia kobiety poświęcają około 1,5 roku swoim włosom? To 14 tyś. godzin szczotkowania, mycia, suszenia, prostowania, zawijania, cięcia itd.

Ponieważ włosy są tak ważną częścią nas, ważne jest, aby dbać o ich zdrowie i dobrą kondycję.

Oto sześć rzeczy, które możesz zrobić, aby wspomóc wzrost włosów, a także poprawić ich grubość.

1. Wykorzystaj moc energii światła

HairMax wprowadził innowacyjne urządzenia laserowe do użytku domowego, które dostarczają odżywczej energii światła laserowego, w celu stymulowania mieszków włosowych na poziomie komórkowym oraz tworzenia zdrowszego środowiska do wzrostu włosów. Celowana terapia laserowa, zwana również fototerapią laserową opiera się na energii świetlnej, która dociera bezpośrednio do mieszka włosowego, doprowadzając składniki odżywcze, dotlenia włosy oraz wspomaga usuwanie szkodliwych substancji jak DHT. Tym samym pomaga odwrócić proces przerzedzania włosów, wspomaga ich odrastanie oraz wzrost nowych włosów. Badania wykazały również zwiększenie gęstości włosów.
Urządzenia laserowe HairMax, dzięki opatentowanej technologii zapewniają bezpośredni przepływ energii świetlnej do mieszka włosowego, aby optymalnie stymulować ich wzrost oraz przekształcić przerzedzone, pozbawione życia włosy w pełniejsze i zdrowsze. Jako pierwsze domowe urządzenie do terapii laserowej zostało zatwierdzone przez FDA – do tej pory posiada 8 zezwoleń FDA. Urządzenia laserowe HairMax są bezpieczne i skuteczne, nie powodują niepożądanych skutków ubocznych. Sprawdzona klinicznie technologia HairMax ma potwierdzoną w badaniach skuteczność na poziomie 90%. Jest polecana przez lekarzy, a skorzystało z niej ponad 1.5 mln osób na całym świecie.

2. Zdrowa dieta równa się zdrowe włosy

Suplementy diety również mogą zwiększyć wzrost włosów! To jak się odżywiamy i co spożywamy ma duży wpływ na nasze włosy. Składniki odżywcze, witaminy, minerały i białka występujące w niektórych suplementach diety przynoszą korzyści przerzedzającym się włosom i wspomagają wzrost włosów i ich kondycję. Nie zawsze prawidłowo się odżywiamy, więc dodanie suplementów do codziennej diety to świetny sposób na uzupełnienie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, których potrzebują włosy. Suplementy diety HairMax są opracowane specjalnie z myślą o włosach, a ich skład jest certyfikowany.

3. Idealny schemat pielęgnacji włosów

Regularne oczyszczanie i kondycjonowanie włosów jest oczywiste. Szampon jest przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń, sebum oraz produktów do stylizacji włosów. Odżywka natomiast ma na celu zwiększenie połysku, ochronę włosów przed wysuszeniem,a także ułatwienie rozczesywania.
Wybór odpowiedniego szamponu i odżywki do włosów może być przytłaczający. Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, to sprawdzić składniki produktów do pielęgnacji włosów. Siarczany znajdujące się w większości szamponów są zbyt szkodliwe dla twoich włosów i mogą spowodować więcej uszkodzeń niż pożytku.
HairMax naukowo opracował szampon i odżywkę wypełnioną bioaktywnymi składnikami, które nie tylko oczyszczają i kondycjonują, ale także wzmacniają i reaktywują skórę głowy i włosy, dodając im blasku witalności i objętości.

4. Bezpośrednie pobudzenie mieszków włosowych

Czasami twoje włosy potrzebują trochę dodatkowej pomocy. Terapia skojarzona zapewni dodatkową opiekę, której potrzebują twoje włosy i skóra głowy. Z reguły ten rodzaj zabiegu skierowany jest na włosy i skórę, poprawiając ich kondycję i podnosząc włosy u nasady. Zabiegi stosowane na skórze mogą być bardzo skuteczne, ponieważ składniki aktywne pozostają na skórze głowy, a nie są spłukane po myciu, dając mieszkom włosowym więcej czasu na leczenie. HairMax Acceler8 Hair Booster + Nutrients to zabieg, który pozwala zwiększyć ilość włosów, dostarczając bardzo aktywne składniki tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Jest to składnik aktywowany światłem, dzięki czemu doskonale uzupełnia zabieg urządzeniem laserowym HairMax.

5. Anti-Aging – działanie przeciw starzeniu się skóry głowy – serum na noc

Pomóż skórze głowy zregenerować się podczas nocnego procesu gojenia! Nie należy zapominać o rutynowej pielęgnacji włosów w nocy, ponieważ w czasie snu skóra głowy przechodzi w „tryb naprawy i odmładzania”. Zdrowe włosy zaczynają się od zdrowej skóry głowy, a zapewnienie silnej i zdrowej podstawy dla mieszków włosowych ma kluczowe znaczenie dla wzrostu silniejszych, zdrowszych włosów. Zastosowanie Serum na noc Den•si•ty RSN8 Pro Scalp Treatment z właściwościami przeciwstarzeniowymi pomoże promować zdrowie skóry głowy i pobudzi wzrost nowych włosów. Korzystne może być również wspomaganie leczenia zniszczonych włosów, ponieważ zastosowanie serum na noc pozwala na nawilżenie, ochronę i odżywienie mieszków włosowych.

6. Sposób z włóknami keratynowymi

Włókna włosowe można wykorzystać jako szybką naprawę, aby natychmiastowo zwiększyć objętość i gęstość włosów, a jednocześnie czekać na wzrost włosów. Włókna do włosów to cząsteczki budujące włosy z białka keratyny, które łączą się i statycznie przylegają do istniejących włosów, aby ukryć przerzedzone obszary. Świetnie sprawdzają się na wszystkich rodzajach włosów i występują w różnych kolorach, aby jak najlepiej pasowały do pozostałych włosów. Połączenie włókien włosów ze sprytnymi trikami do stylizacji prowadzi do natychmiastowej metamorfozy.

Każdy z nas jest inny, dlatego należy indywidualnie dobierać metody najlepsze dla naszego ciała. Utrzymanie zdrowej skóry głowy i dbanie o włosy, aby zapobiec uszkodzeniom i złamaniom, to najlepsze wskazówki na początek.

HairMax może pomóc Ci w rozwoju zdrowych włosów, gdziekolwiek jesteś. Rozpocznij swoją zdrową podróż do zdrowych włosów już dziś!

Chcielibyście dowiedzieć się więcej o zastosowaniu technologii LLLT w leczeniu wypadania włosów? Zapraszamy do artykułu w styczniowym wydaniu magazynu Art of Beauty. Redakcja pisma na własnej skórze przetestowała opaskę laserową HairMax. W artykule znajdziecie więc nie tylko opis działania, ale przede wszystkim osobistą recenzję zawierającą opis terapii i jej efekty.

Ze swojej strony dziękujemy autorom za zainteresowanie naszymi produktami i rzetelne przedstawienie zasad ich działania. Wierzymy, że artykuł będzie pomocny dla czytelników, którzy borykają się z problemem wypadania włosów, w tym łysienia typu androgenowego i wciąż szukają skutecznego leczenia.

Szanowni Państwo!

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi możliwości testowania urządzeń laserowych Hairmax, rozpoczynamy bezpłatny program „POWIEDZ STOP ŁYSIENIU Z HAIRMAX!” Podejmij wyzwanie i ciesz się pięknymi włosami!

Uczestnicy programu otrzymają:

Osoby zainteresowane naszym  programem, prosimy o nadesłanie zgłoszeń zgodnie z poniższym Regulaminem programu na adres e-mail: a.baranska@hairmax.net.pl

Materiały do pobrania:
formularz zgłoszeniowy
regulamin