Czym są olejki eteryczne i jaki wpływ mają na porost włosów?

Olejki eteryczne były wykorzystywane do celów kosmetycznych przez tysiące lat i są ekstrahowane z szerokiej gamy roślin, nasion, liści i innych naturalnych źródeł. Badania z biegiem lat wykazały, że niektóre olejki eteryczne ze względu na ich wysokie stężenie i siłę, aby uniknąć szkód, muszą być połączone z olejem nośnikowym, jak jojoba, pestek winogron lub olej kokosowy. Olejki eteryczne, mogą stymulować mieszki włosowe i poprawiać stan skóry głowy, przyczyniając się do odrastania włosów, a nawet spowalniając wypadanie włosów. Mogą być używane w monoterapii lub w terapii skojarzonej np. z urządzeniami laserowymi HairMax, aby poprawić ogólne wyniki w leczeniu łysienia.

Rozmaryn

Olejek z rozmarynu- istnieje coraz więcej naukowych dowodów na to, że olej rozmarynowy może wspierać wzrost włosów. Bogaty w przeciwutleniacze, rozmaryn może pomóc zapobiegać wypadaniu włosów, a nawet przyczyniać się do szybszego wzrostu włosów. Oprócz tego, że jest silnym stymulantem do zwiększenia krążenia krwi do mieszków włosowych, ten olej może pomóc w walce z suchą i łuszczącą się skórą głowy ze względu na właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Biały olejek eteryczny tymianku

Prawdopodobnie używasz tymianku do aromatów podczas gotowania, ale ten olej ma wiele zastosowań leczniczych i aromatycznych.
Uważa się, że olejek tymiankowy wspomaga rozwój nowych włosów i ich wzrost poprzez poprawę krążenia krwi w skórze głowy. Może również pomóc w poprawie kondycji włosów, co z pewnością jest bonusem!

Lawenda

Olejek lawendowy -prawdopodobnie już znasz ten olejek w wielu produktach do pielęgnacji włosów, głównie dla zapachu.
Olejek lawendowy ma silne właściwości antyseptyczne i pobudzające, które mogą poprawić krążenie krwi na skórze głowy i uwolnić mieszki włosowe od zarazków, które zatykają je, co z kolei może zwiększyć ilość wypadania włosów.

Olejek eteryczny z drzewa cedrowego

Coraz więcej naturalnych produktów kosmetycznych zaczyna używać drewna cedrowego do kojących wpływów na włosy i skórę.
Ten olejek ma właściwości tonizujące, antyseptyczne i przeciwzapalne, a także ma bogaty poziom witamin A, B, C, E i F.

Aromatyczna żywica gumowa

(otrzymana z afrykańskiego drzewa i spalona w postaci kadzidła)

Znany jako środek ściągający i dezynfekujący, kadzidło jest używane od stuleci do leczenia ran, zatrzymywania krwawienia i leczenia blizn. Podobno ma również niesamowite właściwości przeciwstarzeniowe, które pomagają w przebarwieniach słonecznych, zmarszczkach.

Jeśli to nie wystarczy, abyś natychmiast pobiegł do sklepu, ten olejek może być wykorzystany do potencjalnego leczenia wypadania włosów poprzez wzmocnienie mieszków włosowych, zrównoważenie hormonów, zwiększenie krążenia krwi i oczyszczenie skóry głowy!