Dieta, a wypadanie włosów

Oferta zabiegów poprawiających kondycję włosów jest bardzo szeroka. Poczynając od najprostszych, jak odżywki, maski czy olejki, po innowacyjne technologie, do których zalicza się terapię laserową. Dobór odpowiednich zabiegów i używanych produktów jest kwestią indywidualnych predyspozycji. Często poszukiwanie złotego środka odbywa się na zasadzie prób i błędów oraz testowania “wszystkiego” co wpadnie nam w ręce. Poniżej podpowiadamy, Jak szukać idealnego rozwiązania z głową oraz w jaki sposób dieta wpływa na nasze włosy ?

Przede wszystkim pamiętaj, że środki, które zadziałały u Twoich znajomych niekoniecznie sprawdzą się u Ciebie. Każdy z nas ma inny rodzaj włosów, a co za tym idzie inaczej powinno się je pielęgnować. Najlepiej przed podjęciem decyzji o zastosowaniu danego specyfiku czy zabiegu skonsultować się z specjalistą. Trycholog, bądź lekarz, który jest specjalistą w dziedzinie badania włosów, pomoże ustalić przyczynę wypadania włosów i zarekomenduje najlepsze rozwiązanie. Same zabiegi kosmetyczne to zbyt mało aby utrzymać zdrowe, mocne i pełne blasku włosy. Co więc z dietą? Otóż nieprawidłowe odżywianie należy do najczęstszych przyczyn złej kondycji włosów, a także skóry i paznokci. Zastanawiałaś się dlaczego szczególnie trudnym okresem dla naszych włosów jest zima? Dlaczego podczas tej pory roku włosy stają się suche, łamliwe i wypadają w większych ilościach? Warunki atmosferyczne i noszenie czapki to jedno, ale głównym powodem jest niedobór witamin i minerałów. W okresie zimowym trudniej o ich dostarczanie, ponieważ owoce i warzywa nie są tak łatwo dostępne.

Na które składniki warto zwrócić uwagę ?

Dla zdrowia włosów szczególnie ważne są:
Wit. A – zawarta między innymi w marchwi, żółtkach jaj, szpinaku i pomidorach. Niedobór może doprowadzić do łamliwości i matowości włosów, a także kruchości paznokci.
Wit. B7– zwana powszechnie jako biotyna – pomaga zapobiegać siwieniu i wypadaniu włosów. Znajdziesz ją między innymi w awokado.
Wit. C – jej źródłem jest między innymi papryka, brukselka, arbuz, pomarańcza, czarna porzeczka i kiwi. Witamina C wspiera produkcję kolagenu, wpływa na wzrost i nawilżenie włosów.
Wit. D – zawarta m.in w tranie, łososiu, makreli, śledziu czy jajkach. Niedobór może przyczynić się do łamliwości włosów oraz stanów zapalnych skóry.

Warto również zwrócić uwagę na produkty zawierające krzem, cynk, siarkę, żelazo, selen, a także NNKT (Nienasycone, niezbędne kwasy tłuszczowe).

Co jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości opisanych składników? Z pomocą mogą przyjść odpowiednie suplementy diety. Przed zakupem sprawdź jednak skład i jakość produktu. Jeżeli utrzymanie odpowiedniej diety oraz spożywanie suplementów nie okaże się skuteczne – rozważ opcję terapii laserowej. Terapię laserową możesz samodzielnie wykonywać w domowym zaciszu przy pomocy urządzeń marki HairMax. Szczegółowe informacje na temat działania i skuteczności terapii produktami laserowymi znajdziesz tutaj.