Jak wzmocnić, zagęścić i odżywić włosy?

Każda kobieta na co dzień spotyka się ze zjawiskiem wypadających włosów. To w pełni naturalny proces, który zachodzi w organizmie każdego człowieka. Niemniej jednak problem pojawia się wtedy, kiedy podczas mycia włosów i skóry głowy okazuje się, że włosy wypadają w nadmiernych ilościach. W takiej sytuacji koniecznie dowiedz się, jak wzmocnić i zagęścić włosy, a także jakie preparaty stosować, aby pozytywnie wpłynąć na stan skóry głowy oraz mieszków włosowych.

Osłabione, łamliwe i wypadające włosy – skąd to się bierze?

Każda kobieta choć raz w swoim życiu na pewno zastanawiała się, jak wzmocnić włosy od nasady, aby uniknąć nadmiernego wypadania. Choć jest to naturalny proces fizjologiczny to jednak wzmożone wypadanie włosów jesienią lub wiosną może przerodzić się w poważniejszy problem. Kiedy widzisz, że na Twojej szczotce lub grzebieniu pozostaje wiele włosów, koniecznie poznaj domowe sposoby na zagęszczanie włosów – choć oczywiście te nie zawsze będą skuteczne i czasem warto sięgnąć po profesjonalne rozwiązania.

Czynniki, które powodują, że włosy są osłabione, łamliwe i nadmiernie wypadają to:

 • uwarunkowania genetyczne,
 • stan zdrowia,
 • sposób żywienia,
 • stresogenne aspekty codziennego życia,
 • uszkodzenia mechaniczne wynikające z tworzenia skomplikowanych stylizacji,
 • nałogi nikotynowe,
 • niedobory witamin,
 • zmiany hormonalne w organizmie.

Te aspekty powodują wzmożone poszukiwania sposobów, jak wzmocnić i zagęścić włosy przez kobiety, które zaobserwowały na swojej głowie spore ubytki włosów. Niestety, ale nadmierne wypadanie włosów może doprowadzić do dyskomfortu psychicznego, a nawet oznaczać rozpoczynające się problemy z łysieniem u kobiet.

Długotrwałe przemęczenie organizmu, nadmierny stres oraz brak utrzymywania zdrowej i zbilansowanej diety to główne czynniki, które powodują wypadanie włosów. Kobiety w okresie menopauzy lub w przypadku nieprawidłowej pracy tarczycy również mogą zmagać się z tym problemem. W takiej sytuacji niezbędna jest świadomość tego, czym wzmocnić włosy, aby utrzymać je w należytej kondycji i zapobiec nadmiernemu wypadaniu.

Jak wzmocnić i zagęścić włosy? Domowe sposoby na zagęszczanie włosów to nie wszystko!

Choć w sieci można trafić na wiele porad jak zagęścić włosy domowymi sposobami, większość z nich niestety nie będzie skuteczna. Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny, dlatego trzeba zacząć od ustalenia źródła problemu. Dopiero wtedy dopasujesz najlepsze metody, jak wzmocnić włosy i uniknąć ich nadmiernego wypadania na co dzień.

Dobrym wyborem jest rewolucyjna technologia Hairmax®. To lider w dziedzinie terapii wzrostu włosów, gdzie wykorzystywana jest technologia laserowa. Zabiegi z wykorzystaniem światła skutecznie wzmacniają strukturę włosa już od nasady, a to pomaga w uzyskaniu gęstych, zdrowych i tętniących życiem włosów na głowie.

Dodatkowo warto zastosować terapię profesjonalnymi kosmetykami, które usprawniają proces wzmacniania i zagęszczania włosów. To przede wszystkim szampony, odżywki oraz sera zawierające w swoim składzie takie elementy, jak:

 • witamina A, B, C, E, F oraz H,
 • biotyna,
 • krzem,
 • cynk,
 • magnez.

Warto też wybierać profesjonalne kosmetyki do włosów i skóry głowy, które wspomagają naturalne odżywienie. W ten sposób dostarczysz do swojego organizmu i włosów odpowiedniej dawki witamin i minerałów, co pozwoli Ci zatrzymać problematyczny proces nadmiernego wypadania włosów.

Jak i czym wzmocnić włosy? Praktyczne porady dla kobiet

Domowe sposoby na zagęszczanie włosów nigdy nie będą tak skuteczne, jak profesjonalne terapie, np. laserowe. Jeśli masz cienkie włosy, które mają tendencję do łamania, rozdwajania końcówek i wypadania, koniecznie zdecyduj się na kompleksowe działania. 

Jeśli jednak chodzi o domowe sposoby na zagęszczenie włosów – te raczej nie przyniosą efektu WOW. Niektóre czynności możesz jednak wykonywać, chociażby w celu zredukowania przyczyn nadmiernego wypadania włosów.

 1. Dbaj o zdrową i zbilansowaną dietę. Im lepiej się odżywiasz, tym mniej będą Ci potrzebne wskazówki, jak wzmocnić włosy od nasady.
 2. Wybieraj profesjonalne odżywki, szampony i maski do włosów. Dzięki temu przywrócisz im naturalną strukturę, wzmocnisz je i dodatkowo wygładzisz.

Nie da się jednoznacznie wskazać najlepszej metody, jak zagęścić włosy domowymi sposobami. Tutaj ważne jest to, aby stosować wyłącznie polecane przez specjalistów metody i dbać o swoje zdrowie.

Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Metody polecane przez pokolenia

Na pewno nie raz słyszałaś od swojej mamy lub babci, jak zagęścić włosy domowymi sposobami. Nie negujemy tego typu działań, choć warto uważać, gdyż nieodpowiednio dopasowane kosmetyki i inne substancje mogą też negatywnie wpływać na strukturę włosa – szczególnie w długotrwałym rozrachunku. 

Pielęgnacja włosów domowymi sposobami polega przede wszystkim na sporządzaniu roztworów ziołowych oraz suplementacji. Jednym z najpowszechniej stosowanych produktów jest skrzyp polny z krzemionką. Ta przyśpiesza porost włosów, skutecznie hamuje wypadanie i wzmacnia cebulki włosa. Codzienne picie naparu z tego zioła może pozytywnie wpłynąć na stan włosów.

Zatem jak zagęścić włosy i wzmocnić je od nasady domowymi sposobami? Inne substancje, które można przyjmować w formie naparu to np. pokrzywa, która działa przeciwłupieżowo, chroni włosy przed działaniem wolnych rodników oraz usuwa zanieczyszczenia.

Dodatkowo polecane sposoby, jak wzmocnić włosy to wprowadzenie do codziennej diety produktów bogatych w biotynę zapobiegającą wypadaniu włosów i kompleksy witaminowe – te są dostępne także w formie suplementów diety.