Jak wzmocnić włosy?

Zdrowe i mocne włosy – marzy o tym chyba każdy z nas, zwłaszcza gdy zewsząd media zasypują nas obrazami lśniących fal aktorek, modelek i instagramowiczek. Czy każdy z nas ma szansę na spełnienie tego marzenia i jak uzyskać taki efekt w domowych warunkach? Kluczem do sukcesu może okazać się okazać się zdrowe żywienie oraz odpowiednie suplementy diety.

Dla zdrowia włosów kluczowe jest odpowiednie odżywienie: witaminy (m.in. A, witaminy z grupy B, wit. H czyli biotyna, wit. C, E i F) oraz składniki mineralne np. krzem, cynk czy magnez. Dzisiejsza żywność nie zawsze jest nam w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości witamin. Ze względu na pracujący tryb życia trudno jest spożywać regularne posiłki bogate w minerały i wówczas konieczna może okazać się suplementacja.

Jak wybierać suplementy?

Rynek jest przepełniony różnego rodzaju preparatami i kapsułkami, które mają uzupełnić wszelkie niedobory. Przed zakupem jakiegokolwiek suplementu warto sprawdzić jego jakość, skład oraz porównać ceny. Zdarza się, że mimo mniejszej dawki składników cena suplementu przewyższa produkty konkurencyjne. Sugerujemy sprawdzenie profili firmy produkującej dany suplement oraz opinii osób, które już z nich korzystały. Pamiętaj jednak, iż to, co zadziałało u kolegi/koleżanki niekoniecznie sprawdzi się również w Twoim przypadku. Ważne, aby suplement był dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

W przypadku poważniejszych problemów np. wyraźnym przerzedzaniem się włosów, łuszczycy, łojotokowego zapalenie skóry głowy, warto udać się na konsultację do specjalisty np.dermatologa czy trychologa. Dermatolog na podstawie badań i obserwacji będzie w stanie określić przyczynę dolegliwości oraz zaproponować odpowiedni sposób terapii, która będzie indywidualnie dopasowana.

Dodatkowe wsparcie

Jeżeli zależy Ci na szybkich i trwałych efektach, rozważ opcję kompleksowej kuracji, np. terapię laserową. Firma HairMax wprowadziła na rynek urządzenia laserowe, które umożliwiają przeprowadzenie samodzielnej kuracji w domu. Jednorazowy zabieg opaską laserową trwa niespełna 90 sekund, wymaga jedynie założenia urządzenia na głowę i jego uruchomienia. Terapia jest szczególnie polecana osobom dotkniętym łysieniem typu androgenowego, gdyż przyspiesza usuwanie niekorzystnych substancji, takich jak DHT z mieszków włosowych. Skuteczność i bezpieczeństwo produktu potwierdzają badania kliniczne. Zimne światło lasera wzmaga przepływ krwi do mieszków włosowych, zwiększa ilość tlenu oraz substancji odżywczych i jednocześnie stymuluje ochronę za pomocą antyoksydantów. Szczegóły znajdziesz tutaj.
Podsumowując, pośpiech i stres nie sprzyjają zdrowiu naszych włosów. Są one jednak naszą wizytówką i warto o nie dbać. Pamiętajmy o tym, by wybierać produkty sprawdzone i cieszące się zaufaniem konsumentów.