Na czym polega technologia LLLT?

Zastosowana w opasce laserowej technologia LLLT, od lat służy w różnych obszarach medycyny, takim jak dermatologia czy neurologia. Jej odkrycia, właściwie przypadkowo dokonał w 1967 r. badacz Andre Mester. Zaobserwował, iż laser stymuluje wzrost włosów u myszy leczonej na raka. Włosy myszy, nie tylko odrosły szybciej, były również grubsze i zdrowsze. To skłoniło badacza do dalszych badań i publikacji na ten temat.

W czym tkwi sekret lasera?

LLLT (Low Level Laser Therapy) wykorzystuje zimne światło lasera, które wnika w skórę głowy (dokładnie w mieszki włosowe), tworząc w nich środowisko przyjazne do rozwoju. Laser zwiększa ilość tlenu i substancji odżywczych, a także wzmacnia ochronę za pomocą antyoksydantów. Wzmaga również przepływ krwi i uwalnianie energii w mieszkach włosowych. Przyspiesza usuwanie niekorzystnych substancji, takich jak DHT – będący przyczyną łysienia typu androgenowego.

Komu zaleca się terapię z wykorzystaniem technologii LLLT?

Terapia światłem lasera jest szczególnie polecana osobom, które cierpią na łysienie androgenowe. Dolegliwość ta najczęściej dotyczy mężczyzn i niekiedy objawia się już u nastolatków. W początkowej fazie linia włosów na skroniach i czole zaczyna się cofać. Pojawiają się tzw. “zakola”. W przypadku kobiet proces przebiega nieco inaczej. Zaczyna się od przerzedzenia na czubku głowy. U mężczyzn może dojść do całkowitego wyłysienia. W przypadku kobiet to mało prawdopodobne.

Stosowanie fototerapii laserowej polecane jest również, każdej osobie, która cierpi z powodu łysienia czy nadmiernego wypadania włosów, bądź po prostu chce poprawić ich kondycję. Na rynku dostępne są już produkty wykorzystujące technologię LLLT, które możesz wykorzystywać do terapii domowej. Przykładem jest są produkty Hairmax® LaserBand.

Jak przeprowadzić zabieg w domu?

To bardzo proste. Wystarczy założyć opaskę na głowę i włączyć urządzenie. Wbudowane w opaskę diody, zaczną generować lecznicze światło lasera. Dla zwiększenia rezultatów Hairmax® LaserBand zastosowano opatentowane ząbki, które rozdzielają włosy by umożliwić bezpośredni dopływ światła do skóry głowy. Czas pojedynczego zabiegu to niespełna 90 sekund na całej skórze głowy (30 sekund na dany obszar). Zabieg należy powtarzać co 2-3 dni. Światło lasera jest całkowicie bezpieczne, a zabieg bezbolesny. Produkty Hairmax otrzymały aprobatę amerykańskiej instytucji rządowej – FDA (Food and Drug Administration), a ich skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych.