Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

Problem wypadania włosów u mężczyzn jest często lekceważony, co w wielu przypadkach kończy się całkowitą utratą włosów. Panowie genetycznie są bardziej narażeni na łysienie niż kobiety, jednak dobra wiadomość jest taka, że można temu zapobiegać. Na rynku pojawiło się wiele sposobów walki o zdrowe, gęste włosy. Przykładem jest terapia opaską laserową. Aby zrozumieć, jakie przynosi rezultaty, przyjrzyjmy się bliżej przyczynom wypadania włosów u mężczyzn.

Przyjęło się, że problem wypadających włosów dotyczy starszych mężczyzn, jednak ma to wtórne znaczenie i może spotkać nawet dziecko czy nastolatka. Podłoże może być różne, m.in:

Genetyczne – jak w przypadku łysienia typu androgenowego. Ten typ łysienia wynika z nadwrażliwości organizmu na substancję będącą pochodną testosteronu: dihydrotestosteron (DHT). Pod wpływem substancji, mieszki włosowe zaczynają się kurczyć osłabiając włosy. Na późniejszym etapie dochodzi do całkowitego zaprzestania wzrostu włosów. Łysienie androgenowe jest najczęściej występującym typem łysienia u mężczyzn.
-Chorobowe – przewlekłe choroby np. autoimmunologiczne.
Nadmierny stres – nie bez przyczyny mówi się, iż stres sieje spustoszenie w organizmie. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pogorszenie stanu skóry, włosów i paznokci to cena jaką niekiedy trzeba zapłacić w przypadku sytuacji stresowych.
Nieodpowiednia dieta – brak witamin i składników mineralnych, które są niezbędne dla zdrowia włosów.
Przyjmowanie niektórych leków – wypadanie włosów może być skutkiem ubocznym przyjmowania leków. Do grupy wysokiego ryzyka należą niektóre antydepresanty, środki podawane w leczeniu antynowotworowym, niektóre antybiotyki oraz leki przeciwgrzybicze.


Niezależnie od przyczyny, panowie – nie bójmy się poddać leczeniu. Wypadanie włosów w wielu przypadkach można powstrzymać. Dzięki nowoczesnym metodom, jak terapia laserowa, leczenie możecie przeprowadzić w domu. Pojedynczy zabieg wspomnianą opaską laserową to niespełna 90 sekund. Metoda ta opiera się na technologii LLLT, gdzie zimne światło lasera wnika do skóry głowy dostarczając tlenu oraz substancji odżywczych do mieszków włosowych, Jednocześnie pomaga usuwać szkodliwe substancje, takie jak DHT. Sama terapia jest w pełni bezpieczna i bezbolesna, a badania kliniczne potwierdziły skuteczność urządzenia. Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj. Pierwszych efektów można się spodziewać już po 8 do 12 tygodni regularnego stosowania (2-3 razy w tygodniu). Co najważniejsze, efekty są trwalsze niż w przypadku zwykłej suplementacji. Urządzenie HairMax posiada pozytywną opinię amerykańskiej instytucji rządowej FDA (Food and Drug Administration), która słynie z rygorystycznych przepisów dotyczących dopuszczania leków do obrotu.