Rodzaje laserów na wypadanie włosów

Leczenie łysienia przy pomocy terapii laserowej przeprowadzanej np. przy pomocy opaski laserowej staje się coraz bardziej popularne. Światło lasera od lat jest wykorzystywane w medycynie oraz kosmetologii. Jak to możliwe, że laser, który jest “nożem” w chirurgii wykorzystuje się jednocześnie do depilacji i leczenia wypadania włosów?

Sekret tkwi głównie w mocy lasera. W chirurgii wykorzystuje się tzw. lasery wysokoenergetyczne, natomiast lasery niskoenergetyczne (biostymulacyjne) znajdują zastosowanie między innymi w terapii bólu, dermatologii czy stomatologii.

W terapii wypadania włosów stosuje się zimne światło lasera o bardzo niskiej mocy, a sam zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. Firma HairMax wprowadziła na rynek urządzenia laserowe, które umożliwiają przeprowadzanie terapii w domu np. opaska laserowa czy grzebień laserowy. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla zapracowanych osób, które nie mogą sobie pozwolić na codzienne wizyty w salonie. Pojedynczy zabieg opaską laserową trwa niespełna 90 sekund i można go przeprowadzić w trakcie codziennych domowych czynności, Wystarczy jedynie założyć urządzenie i je włączyć. Dla największej skuteczności należy używać opaski 2-3 razy w tygodniu.

Jak światło lasera wpływa na włosy?

Schemat działania urządzenia laserowego HairMax jest prosty. Wbudowane w produkt diody wysyłają, emitują wiązki lasera o długości 655 nm. Tak skoncentrowane światło przenika bezpośrednio do skóry głowy stymulując wzrost włosów poprzez podwyższenie energii komórkowej. Poprawia ono również przepływ krwi do mieszków włosowych, a także zwiększa ilość substancji odżywczych i tlenu wprowadzanych do skóry głowy, co kluczowe, u osób dotkniętych łysieniem typu androgenowego laseroterapia przyśpiesza usuwanie szkodliwych substancji jak DHT. Włosy pobudzone do wzrostu przez terapię laserową odrastają silniejsze, poprawia się ich grubość i gęstość.

Czy terapia laserem jest w pełni bezpieczna?

Przed wprowadzeniem na rynek produktów HairMax, przeprowadzone zostały badania kliniczne na prestiżowych amerykańskich uniwersytetach, które nie wykazały żadnych skutków ubocznych. Badania prowadzono na grupie 460 kobiet i mężczyzn, z których 90% stwierdziło wzrost nowych włosów. Firma HairMax uzyskała również pozytywną opinię amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA).

Podsumowanie

Terapia laserem jest już sprawdzoną metodą radzenia sobie z utratą włosów. Jeżeli chcesz poprawić kondycję swoich włosów lub walczyć z łysieniem warto rozważyć zakup urządzenia laserowego. Zwróć jednak uwagę na producenta oraz jakość urządzenia.