Sezonowe wypadanie włosów w okresie jesienno-zimowym.

Czy zauważyłeś wzrost ilości wypadających włosów w okresie jesienno-zimowym?

Okazuje się, że istnieje wiele badań naukowych dotyczących przyczyn, dla których nasze włosy stają się rzadsze i wypadają w określonych porach roku. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w 2009 r. przez dr Dominica Burg, okazało się, że sezonowa „bujna czupryna” zdarza się latem, a jesienią i zimą znacznie ją tracimy. Autorzy zbadali wzrost włosów i wzorce wypadania u ponad 800 kobiet. W 2017 r. Zostało przeprowadzone kolejne badanie przez Uniwersytet Johns Hopkins i Washington University School of Medicine. W badaniu wykorzystano dane z Google Trends i było przeprowadzone wśród osób szukających terminów jak “utrata włosów”.

Ale dlaczego ma miejsce to sezonowe wypadanie?

Wielu lekarzy uważa, że w miesiącach letnich mamy więcej włosów na głowie, aby zapewnić lepszą ochronę przed słońcem – wyjaśnia specjalista Boca Raton, dr Glenn Charles. “Ciało reaguje również na zmiany w ilości światła dziennego. Dłuższy letni dzień powoduje, że włosy wchodzą w fazę telogenu lub fazę spoczynkową, która następnie wyzwala wypadanie włosów na końcu tej fazy, około 100 dni później, jesienią i wczesną zimą “, wyjaśnia dr Charles.
Chociaż nie ma sposobu na całkowite wyeliminowanie sezonowego wypadania to trudno jest zwalczyć tak głęboko zakorzenione zjawisko biologiczne.

Istnieją jednak sposoby na zminimalizowanie tego zjawiska.
Oto nasze ulubione produkty, aby zachować jak najwięcej włosów:

  • Rankiem
    Klinicznie udowodniono, że Suplementy Diety HairMax promują wzrost włosów i wydłużają okres aktywnego wzrostu włosów w ciągu 90 dni. Idealny dodatek uzupełniający codzienny schemat żywienia.
  • Po prysznicu:
    Zastosuj Revitalizer HairMax po każdym szamponie, aby wniknąć w skórę głowy i wspomóc naturalny poziom keratyny.
  • Masaż skóry głowy:
    Należy stymulować mieszki włosowe, aby przedłużyć fazę wzrostu włosów anagen za pomocą HairMax LaserBand 82. Efekty kuracji laserowej możesz poprawić, jeśli użyjesz jednego z nowych produktów HairMax, który zawiera składnik aktywowany światłem. Aktywator ACCELER8 Hair Booster + Nutrients , wypełnienie najwyższej klasy substancjami aktywnymi, przekształca delikatne włosy w grubsze, pełniejsze i uniesione u nasady. Utrzymuj silny cykl wzrostu włosów za pomocą Aktywatora HairMax, który można stosować na mokrych lub suchych włosach, aby utrzymać włosy w fazie wzrostu i zapobiec wypadaniu włosów. Udowodniono, wzrost włosów o 20 procent!

46503330 10155602932766227 5600368033764737024 n 460x492 1