Szampon na porost włosów – jaki wybrać?

szampon na porost włosów jaki wybrać

Spis treści:
Jak działa szampon na porost włosów?
Jaki szampon na porost włosów wybrać?
Czy szampony na porost włosów działają?

Zapewne nie raz, ani nie dwa stojąc przez sklepową półką bądź przeglądając oferty sklepów internetowych zastanawiałaś się jaki szampon byłby dla Ciebie najlepszy. Który z nich wybrać aby sprawdził się dla Twoich wymagających włosów? Każdego dnia jesteśmy bombardowani coraz to nowszymi reklamami oraz informacjami o rozszerzaniu asortymentu różnych marek. Każdy z produktów charakteryzuje się innymi właściwościami, a producenci każdego z nich obiecują spektakularne efekty już po pierwszym użyciu. Czym więc kierować się przy zakupie szamponu aby uzyskać zdrowe włosy oraz bujną fryzurę? Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące poszukiwania szamponu idealnego postaramy się udzielić poniżej.

Jak działa szampon na porost włosów?

Zacznijmy od tego, że skuteczny szampon to najważniejszy element mycia skóry głowy. To właśnie dzięki niemu oczyszczamy skórę głowy z tego, co jej nie służy – łoju, kurzu czy też resztek produktów do stylizacji włosów. A już na pewno nie pomaga we wzroście włosów. Dlaczego? Warto przyjrzeć się temu, jak rosną włosy. Oczywistym jest fakt, że wyrastają ze skóry. Zarówno na głowie, jak i na ciele. Wobec tego, wyobraźmy sobie co dzieje się kiedy jest ona pokryta warstwą zanieczyszczeń, czy pozostałości lakieru po ostatniej wykonanej fryzurze. Włosy wyrastające z mieszków włosowych, muszą przebić się przez skórę, aby móc rosnąć. Kiedy na skórze znajduje się gruba warstwa krystalizacyjna, włosy nie mają możliwości, aby się przez nią przedostać, dlatego podstawowym zadaniem skutecznego szamponu na porost włosów jest oczyszczenie skóry głowy. Warto do swojej rutyny wprowadzić podwójne mycie skóry głowy. Jedno mycie nie zapewni nam idealnego oczyszczenia. Myjąc skórę głowy dwukrotnie, warto pozostawić pianę z szamponu na skórze głowy aby składniki aktywne zawarte w produkcie miały czas zadziałać. Składnikami aktywnymi, które wpływają na porost włosów to min. kofeina- ma ona za zadanie poprawić funkcję barierową skóry oraz zwiększyć krążenie w skórze. Warto w składzie wyszukać także kompleks amino-cynkowy, ponieważ zastosowane w nim ekstrakty są niezbędnym budulcem dla zdrowej skóry głowy oraz włosów. Te i wiele więcej składników aktywnych możesz znaleźć w szamponie Hairmax. Co więcej, zastosowana w nim formuła NRG8-pLEX® stymuluje mieszki włosowe, przyspieszając proces wzrostu. Składniki, jakie zawiera produkt to coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę – w końcu to one odpowiadają za to, jaki efekt otrzymamy. Wysokiej jakości składniki zdecydowanie wpłyną nie tylko na rezultat, ale również na wydajność produktu.

Jaki szampon na porost włosów wybrać?

Każda z nas chciałaby pielęgnować włosy z dbałością o każdy szczegół, jednak zbyt intensywna pielęgnacja a co gorsza nieświadoma, często nieodpowiednia pielęgnacja nie pomoże w drodze do fryzury w stylu Hollywood. Dobór odpowiedniej pielęgnacji to zazwyczaj metoda prób i błędów. Czasami trwa to pół roku a czasami kilka lat. Ważne, by poznać potrzeby swojej skóry głowy i do nich dostosować szampon. Skóra głowy jest niczym chłonna gąbka – zbiera wszystko co jej dostarczamy. Bez względu na Twój rodzaj skóry głowy, istotnym zachowanie odpowiedniego poziomu jej nawilżenia. Jeżeli natomiast spotykasz się z konkretnymi problemami, takimi jak łupież, świąd, nadmierna produkcja łoju, warto sięgnąć po szampon specjalistyczny, który zadba o przywrócenie równowagi na skórze głowy. Z wielu badań wynika, że na zdrowej skórze głowy możemy zaobserwować wzrost 1 cm włosów w przeciągu 1 miesiąca co daje rocznie około 12 cm. Oczywiście wynik ten u każdej z nas może się różnić, ponieważ na porost włosów wpływa wiele czynników min. dobrze dobrane produkty do pielęgnacji czy suplementacja. Dobranie odpowiedniego szamponu na porost włosów będzie kluczowym elementem naszej pielęgnacji. Warto zaopatrzyć się w szampon, który będzie zawierał w swojej formule blokery DHT, które odpowiedzialne są za zmniejszoną ilość wypadających włosów. W rezultacie możemy uzyskać efekt pełniejszej fryzury od nasady włosów. Kolejnym bardzo wartościowym składnikiem jest adenozyna ATP, której zadaniem jest zwiększenie średnicy włosów. W końcu która z Nas nie chciałaby mieć pięknej oraz gęstej fryzury?

Jaki szampon na porost włosów wybrać?

Czy szampony na porost włosów działają?

Tak jak przeczytałaś powyżej, głównym zadaniem szamponu jest oczyszczenie skóry oraz
przygotowanie jej do przyjęcia kolejnych składników aktywnych. Jest to kluczowy etap, bez którego dodatkowe zabiegi mogą wykazać znacznie mniejszą skuteczność i nie przynieść wystarczających rezultatów. Poza szamponem na porost włosów, można wspomóc się również wcierkami, lotionami, czy urządzeniami pobudzającymi wzrost włosów. Urządzenie laserowe LLLT, którego głównym zadaniem jest stymulacja mieszka włosowego na poziomie komórkowym to certyfikowany przez FDA, przebadany klinicznie sposób na porost włosów wykazujący skuteczność na poziomie ponad 90%. Naświetlając się urządzeniem regularnie nawet po 8 tygodniach użytkowania możesz zauważyć pierwsze efekty!