Terapia światłem lasera w walce z wypadaniem włosów z wykorzystaniem technologii LLLT

( Low Lewel Laser Therapy).

Technologia LLLT

Low Level Laser Therapy w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność w różnych obszarach medycyny. Naświetlania lasera pomagają w leczeniu wielu schorzeń (nie tylko dermatologicznych, ale także np. neurologicznych), przyspieszają również gojenie się ran.

Wiele badan klinicznych wykazało, że światło lasera działa pozytywnie, także w leczeniu wypadania włosów. Urządzenia w których wykorzystano technologię LLLT już blisko dwie dekady temu znalazły swoje miejsce w wiodących klinkach na świecie specjalizujących się w rozwiązywaniu problemów łysienia.

Historia technologii LLLT

Odkrycia technologii LLLT dokonał w 1967 roku badacz z Uniwersytetu medycznego Semmelweis w Budapeszcie, Endre Mester. Przypadkowo zaobserwował on, że laser może mieć zdolność do stymulacji wzrostu włosów, jako skutek uboczny próby wyleczenia raka skóry.

Doktor Mester wykonał doświadczenie z wykorzystaniem podwójnej ślepej próby. Podzielił myszy na dwie grupy, każdej goląc grzbiety. Na jednej grupie myszy zastosował naświetlanie laserem LLLT o niskiej mocy. Druga grupa myszy naświetlana była zwykłym światłem. Po kilku tygodniach zauważył, że u myszy naświetlanych niskopoziomowym światłem czerwonym, włosy zaczęły odrastać szybciej. Włosy stały się również grubsze, mocniejsze i było ich znacznie więcej. (Eksperymenty te zaowocowały pierwszą naukową publikacją na temat LLLT i włosów: “Mester, E., Szende, B., Tota, J.G. Effect of laser on hair growth of mice. Kiserl Orvostud. 1967;19:628–631.”)

Amerykańska firma Hairmax, blisko 20 lat temu jako pierwsza zastosowała technologię LLLT do leczenia utraty włosów, poprzez liczne badania kliniczne, które wykazały, że światło lasera, ma pozytywny wpływ na wzrost/ porost włosów.

Wskazania do zastosowania terapii światłem lasera z wykorzystaniem technologii LLLT

Urządzenia HairMax służą do leczenie utraty włosów każdego rodzaju. Głównie łysienia androgenowego i promowanie wzrostu włosów u mężczyzn, których w Klasyfikacji Norwood-Hamilton określono jako typ od IIa do V, a także u kobiet, u których według skali łysienia Ludwig (Savin) stwierdzono stopień łysienia włosów I-4, II-1, II-2, lub występuje u nich łysienie okolicy czołowej z fototypem skóry od I do IV w klasyfikacji Fitzpatricka.

Klasyfikacja utraty włosów
Urządzenia można używać również profilaktycznie prewencyjnie, aby włosy stały się grubsze oraz w lepszej kondycji. HairMax wspiera przywrócenie naturalnego cyklu wzrostu włosów, co powoduje wzrost nowych włosów, które są gęstsze, grubsze i pełne życia.

Zaleca się również stosowanie lasera przed i po transplantacji włosów. „Przed” aby wzmocnić „grafty” do przeszczepu. „Po” światło lasera przyśpiesza gojenie się ran pooperacyjnych oraz wspomaga wzrost transplantowanych włosów.

Zaleca się również terapię światłem lasera:

 • w stanach osłabienia po przebytych procesach chorobowych
 • po porodzie
 • dla ogólnej poprawy kondycji skóry głowy i włosów

 

Zasada działania technologii LLLT w urządzeniach Hairmax

Urządzenia HairMax działają na zasadzie fototerapii laserowej. Zapewniają dotarcie delikatnego i odżywczego światła lasera do mieszków włosowych, co może stymulować uwalnianie energii i tworzć zdrowsze warunki dla wzrostu włosów. Takie
pobudzenie energią lasera

 • może stymulować wzrost włosów poprzez podwyższenie poziomu energii komórkowej za pomocą zwiększonej produkcji ATP,
 • wzmaga przepływ krwi do mieszków,
 • zwiększa wprowadzaną ilość tlenu i substancji odżywczych,
 • aktywizuje ochronę za pomocą oksydantów,
 • a także przyśpiesza usuwanie takich niekorzystnych substancji jak DHT.

Terapia światłem lasera HairMax wspiera przywrócenie naturalnego cyklu wzrostu włosów, co powoduje wzrost nowych włosów, które są gęstsze, grubsze i pełne życia.

Opis zabiegu urządzeniami Hairmax

 • Zabieg urządzeniem HairMax trwa od 90 sekund do 15 minut co dwa dni. Jest to ściśle związane z ilością wiązek laserowych wbudowanych w urządzeniu, które grają kluczową rolę w leczeniu utraty włosów.
 • Im więcej wiązek lasera, tym krótszy czas zabiegu czyli np. Opaska laserowa 90 sekund.
 • Zabiegi należy wykonywać regularnie co drugi dzień.
 • Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie jest bolesny oraz nie wymaga nadzoru lekarza.
 • Możemy go wykonywać samodzielnie w domu pamiętając o jednej zasadzie.
 • Włosy muszą być czyste, pozbawione kosmetyków do stylizacji, które mogą blokować dotarcie światła lasera do mieszka włosowego.
 • Urządzenia można używać na suche włosy lub wilgotne, tuż po umyciu.
 • Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, światło musi działać bezpośrednio na skórę. Umożliwia to patent firmy Hairmax – wbudowane ząbki służące do rozdzielania partii włosów.
 • Zabieg jest bezbolesny, ponieważ światło w laserze jest zimne. Długość wiązki lasera to 655 nm, dlatego światło lasera, które jest skoncentrowane dostaje się bezpośrednio do komórek skóry głowy.
 • Długość fali 655 nm oraz częstotliwość jest ustalona na podstawie wieloletnich badań klinicznych. Wykorzystanie tych parametrów w urządzeniu wykazało skuteczność na poziomie 93% na grupie testowej 460 osób ( kobiety i mężczyźni).
 • Dzięki precyzyjnie ustalonym parametrom, urządzenie jest bezpieczne, ponieważ światło lasera dociera na poziomie komórkowym, nie głębiej.

Wyniki po zastosowaniu terapii urządzeniem Hairmax

Pierwsze efekty mogą być widoczne od 8 do 12 tygodni. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, urządzenia należy używać co drugi dzień czyli 3-4 razy w tygodniu, najlepiej tak długo jak to możliwe. Stosując urządzenia regularnie już po 8 tygodniach możemy zaobserwować szybszy wzrost włosów, które rosną grubsze i dobrze odżywione. Włosy przestają nadmiernie wypadać, a w miejscu tych, które wypadły pojawiają się nowe, zdrowe włosy.

Uczestnicy badań z siwymi włosami również zauważyli, że zaczęła wyrastać mniejsza ilość siwych włosów.

 • Ograniczoną ilość łoju – łojotoku
 • Leczy wypadanie włosów
 • Zwiększa gęstość i grubość
 • Ożywia zniszczone włosy
 • Odwraca proces miniaturyzacji włosów

Stosując urządzenia HairMax, nie zanotowano niekorzystnych skutków ubocznych. Dodatkowo jest to leczenie bez środków farmakologicznych. W celu uzyskania trwałego, zadawalającego efektu, urządzenia należy używać jak najdłużej. W przeciwnym razie włosy, które urosły, wypadną w swoim czasie zgodnie z fazami wzrostu włosów.
Przeciwwskazania do zastosowania terapii światłem lasera z wykorzystaniem technologii LLLT

 • Przeciwskazaniem do zastosowania terapii laserowej HairMax jest użycie w trakcie trwania ciąży, karmienia piersią oraz zażywania leków fotouczulających.
 • Producent nie zaleca używania urządzenia przez osoby poniżej 18 roku życia, ponieważ nie było przeprowadzonych badań klinicznych na tej grupie osób.

Aprobata FDA dla urządzeń Hairmax
(Agencji Żywności i Leków).

FDA (ang. Food and Drug Administration) – amerykańska instytucja rządowa, która jest częścią Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych i zajmuje się kontrolą żywności (dla ludzi i zwierząt), suplementów diety, leków (dla ludzi i zwierząt), kosmetyków, urządzeń medycznych, urządzeń emitujących promieniowanie (w tym niemedycznych), materiałów biologicznych i preparatów krwiopochodnych w Stanach Zjednoczonych.

FDA jest znana z rygorystycznych przepisów dotyczących dopuszczania leków do obrotu, nakazujących producentom przestrzeganie procedur oraz informowanie pacjentów o zagrożeniach związanych ze stosowaniem leków.
Pozytywna opinia wydana przez FDA dla danego produktu spożywczego lub leku jest uznawana także poza Stanami Zjednoczonymi za wyznacznik jakości i potwierdzenie braku negatywnego wpływu na zdrowie.

Wiele poważnych artykułów oraz recenzji na temat skuteczności technologii LLLT, zawiera portal medycznych publikacji PubMed.  ( http://www.ncbi.nlm.nih.gov/ )

Podsumowanie:

Decydując się na zakup urządzenia HairMax LaserBand w formie opaski czy LaserComb w formie grzebienia ponosimy jednorazowy koszt w wysokości od 1390 zł do 3690 zł w zależności od wybranego modelu, które różnią się jedynie ilością wiązek laserowych. Bateria jonowo- litowa w urządzeniach zaprojektowana jest na 10-15 lat.

Z urządzenia może korzystać więcej osób np. Wszyscy domownicy, oprócz osób poniżej 18 roku życia, ponieważ na tej grupie nie wykonano badań klinicznych.

Klient nie ponosi ryzyka zakupowego, ponieważ urządzenia HairMax zostały przebadane klinicznie przez najlepszych specjalistów z dziedziny łysienia na całym świecie. Badania były wykonane w zagranicznych ośrodkach badawczych. Wykazały skuteczność na poziomie 93%. Jest to obecnie jedyne i pierwsze urządzenie na świecie, które daje tak wysoką skuteczność oraz ma ogromne wsparcie środowiska medycznego na całym świecie. Lekarze z całego świata polecają urządzenia HairMax i potwierdzają jego skuteczność na podstawie ogromniej wiedzy i doświadczenia.

Uzupełnieniem terapii laserowej są suplementy diety i odpowiednia pielęgnacja włosów preparatami linii HairMax.

Technologia HairMax Laser Technology pomogła setkom tysięcy mężczyzn i kobiet na całym świecie, którzy cierpieli z powodu utraty włosów, doprowadzając do wzrostu nowych włosów, co pozwoliło im na odzyskanie pewności siebie i zmieniło ich życie.

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o promocjach na bieżąco!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress