Wpływ stresu na włosy

Stres wywołuje wiele negatywnych skutków w organizmie człowieka. Szczególnie niebezpieczne są dla nas sytuacje przewlekłego stresu, wynikającego np. z trudnej sytuacji zawodowej czy też traumatycznego przeżycia. Stres z łatwością może odbić się na naszym zdrowiu oraz wyglądzie, co więcej, przyczynia się również do wypadania włosów. Problem ten dotyczy zwłaszcza kobiet. Z czego to wynika i czy zastosowanie opaski laserowej jest w stanie rozwiązać problem?

Najkorzystniejszą sytuacją byłoby unikanie stresu, niestety nie zawsze mamy wpływ na wydarzenia, które nas spotykają. Warto jednak obserwować swój organizm i na czas powziąć odpowiednie środki. Objawami, które powinny nas zaniepokoić są m.in. ból i napięcie brzucha, zgarbienie, nerwowość, podwyższone ciśnienie, jąkanie, zimne dłonie i stopy oraz zaburzenia łaknienia. Wzmożone wypadanie włosów, może się pojawić po ok. 2-3 miesiącach – od pojawienia się silnego stresu, dlatego, po zauważeniu niepokojących sygnałów, dobrze jest udać się po poradę do specjalisty, który zleci badania i pomoże odzyskać nam równowagę. Jednocześnie należy zająć się pielęgnacją skóry głowy, zanim problem zacznie się pogłębiać.

Czy leczenie laserem jest w stanie powstrzymać wypadanie włosów?

Zimne światło lasera, na którym opiera się terapia, wnika do mieszków włosowych dostarczając składniki odżywcze oraz tlen, a tym samym może stymulować wzrost włosów. Dodatkowe korzyści, które wynikają z przeprowadzonych badań klinicznych, to m.in:

  1. Odżywienie zniszczonych włosów;
  2. Odwrócenie procesu miniaturyzacji włosów;
  3. Pobudzenie cebulek włosów;
  4. Stymulowanie wzrostu włosów;
  5. Zwiększenie produkcji ATP w komórkach skóry głowy
  6. Zwiększenie grubości i gęstości włosów.


Terapię laserową możesz prowadzić samodzielnie, w warunkach domowych. Producentem urządzeń laserowych jest firma HairMax, a same produkty posiadają aprobatę amerykańskiej Agencji Żywności i Leków oraz certyfikaty ISO, dzięki temu możemy być pewni jakości i bezpieczeństwa urządzeń. Pojedynczy zabieg przy zastosowaniu opaski laserowej Laser Band 82 trwa niespełna 90 sekund. Wskazana częstotliwość zabiegów to 2 -3 razy w tygodniu. Pierwszych efektów należy się spodziewać po 8-12 tygodniach regularnego stosowania.

Podsumowując, ze stresem można i trzeba walczyć. Im szybciej zareagujemy na niepokojące sygnały i wdrożymy leczenie, tym lepiej dla całego naszego organizmu.