Laserowa szczotka do włosów – skuteczny sposób na łysienie?

laserowa szczotka do włosów

Kiedy włosy lecą garściami, jesteśmy gotowi wypróbować każdy możliwy sposób, aby zatrzymać ten proces. Od domowych sposobów, takich jak wcierki z rozmarynu, po zaawansowane technologie. Ale czy warto wydawać krocie na urządzenie, które może nie przynieść nam wymarzonych rezultatów?

Laserowa szczotka do włosów – skuteczny sposób na wypadanie włosów?

Urządzenia laserowe na porost włosów zyskały popularność dzięki wykorzystywanej w nich technologii LLLT, czyli niskopoziomowego światła lasera. Jaki ma to wpływ na porost włosów? Zanim o tym opowiemy, warto przytoczyć historię tego odkrycia.

Już w 1967 roku, badacz Endre Mester zupełnie przypadkowo zaobserwował, że laser ma zdolność do stymulacji wzrostu włosów. Ta obserwacja była skutkiem ubocznym próby wyleczenia raka skóry, podczas podwójnej ślepej próby. Mester podzielił myszy na dwie grupy, goląc im grzbiety. Pierwsza grupa myszy były naświetlana światłem zimnym, czerwonym, o niskiej mocy, a druga zwykłym światłem. Po kilku tygodniach, myszom naświetlanym laserem włosy zaczęły odrastać szybciej. Stały się również grubsze i mocniejsze, a także było ich znacznie więcej.

Amerykańska firma Hairmax, ponad 20 lat temu, jako pierwsza na świecie zastosowała technologię LLLT do leczenia utraty włosów. Tak właśnie powstała pierwsza laserowa szczotka do włosów. Liczne badania kliniczne wykazały skuteczność tego rodzaju terapii na poziomie ponad 9

Jak laserowa szczotka do włosów wpływa na ich wzrost?

Szczotka laserowa wykorzystuje technologię LLLT, aby stymulować wzrost włosów na poziomie komórkowym. Jak to działa? Laserowa szczotka Hairmax posiada opatentowane ząbki, które rozdzielają włosy, tworząc drogę dla światła lasera, które następnie trafia do mieszków włosowych. Laserowa szczotka do włosów zwiększa krążenie krwi, co zapewnia większy dopływ witamin, składników odżywczych i tlenu bezpośrednio do mieszków. Pomaga również w usuwaniu niekorzystnych substancji takich DHT (dihydrotestosteron odpowiedzialny za łysienie androgenowe).

Jaki wpływ na porost włosów ma technologia LLLT

Urządzenia laserowe na porost włosów zyskały popularność dzięki wykorzystywanej w nich technologii LLLT, czyli niskopoziomowego światła lasera. Jaki ma to wpływ na porost włosów? Zanim o tym opowiemy, warto przytoczyć historię tego odkrycia.

Już w 1967 roku, badacz Endre Mester zupełnie przypadkowo zaobserwował, że laser ma zdolność do stymulacji wzrostu włosów. Ta obserwacja była skutkiem ubocznym próby wyleczenia raka skóry, podczas podwójnej ślepej próby. Mester podzielił myszy na dwie grupy, goląc im grzbiety. Pierwsza grupa myszy były naświetlana światłem zimnym, czerwonym, o niskiej mocy, a druga zwykłym światłem. Po kilku tygodniach, myszom naświetlanym laserem włosy zaczęły odrastać szybciej. Stały się również grubsze i mocniejsze, a także było ich znacznie więcej.

Amerykańska firma Hairmax, ponad 20 lat temu, jako pierwsza na świecie zastosowała technologię LLLT do leczenia utraty włosów. Tak właśnie powstała pierwsza laserowa szczotka do włosów. Liczne badania kliniczne wykazały skuteczność tego rodzaju terapii na poziomie ponad 90%.

Jak laserowa szczotka do włosów wpływa na ich wzrost?

Szczotka laserowa wykorzystuje technologię LLLT, aby stymulować wzrost włosów na poziomie komórkowym. Jak to działa? Laserowa szczotka Hairmax posiada opatentowane ząbki, które rozdzielają włosy, tworząc drogę dla światła lasera, które następnie trafia do mieszków włosowych. Laserowa szczotka do włosów zwiększa krążenie krwi, co zapewnia większy dopływ witamin, składników odżywczych i tlenu bezpośrednio do mieszków. Pomaga również w usuwaniu niekorzystnych substancji takich DHT (dihydrotestosteron odpowiedzialny za łysienie androgenowe).

Laserowa szczotka a tradycyjne metody leczenia wypadania włosów – co wybrać?

Na rynku dostępny jest szereg metod leczenia nadmiernej utraty włosów. Domowe sposoby bywają tymi, po które sięgamy najczęściej. Niski koszt i dostępność produktów potrzebnych do wykonania domowej wcierki na porost włosów jest zdecydowanie kuszący, jednak efekty często bywają niezadowalające, a co najważniejsze – są niepewne.

Najskuteczniejszymi metodami leczenia utraty włosów są terapie farmakologiczne Finasterydem lub Minoksydylem. Poza dużymi kosztami comiesięcznych dawek, leczenie niesie za sobą również wiele skutków ubocznych, takich jak suchość i podrażnienie skóry głowy, wzrost owłosienia na twarzy u kobiet, obniżenie libido lub zaburzenia funkcji seksualnych. Warto dodać, że Finasteryd jest przeznaczony jedynie dla mężczyzn.

Laserowa szczotka do włosów nie powoduje żadnych szkodliwych skutków ubocznych, a jej skuteczność jest potwierdzona nie tylko badaniami klinicznymi, ale również aprobatą FDA (Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków). Laserowa szczotka do włosów to jednorazowy koszt, w przeciwieństwie do farmakoterapii czy systematycznych zabiegów.

Na rynku możemy dostać wiele urządzeń, dzięki którym włosy miałyby przestać wypadać. Jak zatem poznać, te które przynoszą realne efekty?

W pierwszej kolejności należy upewnić się, czy dane urządzenie bądź metoda leczenia posiada badania kliniczne i certyfikaty potwierdzające jej skuteczność. To kluczowe, aby zweryfikować parametry urządzenia i rodzaj wykorzystywanego w nim światła. Laserowa szczotka na porost włosów Hairmax posiada lasery klasy medycznej (nie LEDy), których skuteczność w walce z wypadaniem włosów została potwierdzona klinicznie.

Wybierając urządzenie na porost włosów, warto również zweryfikować, czy jest ono polecane przez specjalistów – lekarzy, dermatologów, trychologów. W sieci możemy znaleźć wiele informacji, które nie mają potwierdzenia w nauce, dlatego niezmiernie istotnym jest, aby zaufać wykwalifikowanym osobom.

Laserowa szczotka - leczenie łysienia

Opaska czy laserowa szczotka do włosów? Co przynosi lepsze rezultaty?

Technologia LLLT jest również wykorzystywana w opaskach laserowych. Czym różni się szczotka laserowa do włosów od opaski? Przede wszystkim – formą urządzenia. Parametry wszystkich urządzeń Hairmax są jednakowe, natomiast różnią się ilością wiązek laserowych, a co za tym idzie – czasem wykonania zabiegu. W przypadku szczotki laserowej zabieg trwa 8 lub 11 minut, natomiast przeprowadzenie go opaską zajmuje jedynie od 3 minut do 90 sekund.

Co istotne, jedynie regularność w wykonywaniu zabiegów gwarantuje sukces terapii. To niezmiernie ważne, aby stosować terapię LLLT co dwa dni (3-4 razy w tygodniu), niezależnie od tego, czy na naszej półce zagościła laserowa szczotka do włosów, czy może opaska.