Technologia Hairmax®

Hairmax® jest pionierem i niekwestionowanym światowym liderem w dziedzinie domowej terapii wzrostu włosów z wykorzystaniem technologii lasera. Oferujemy osobom poszukującym skutecznego rozwiązania na wypadanie i przerzedzenie włosów zalecane przez lekarzy na całym świecie rozwiązanie, jakim są zabiegi z wykorzystaniem zimnego światła lasera. Dowiedz się więcej na temat Technologii LLLT oraz jak Hairmax® może pomóc Ci w odzyskaniu gęstych, pełnych życia włosów.

hairmax about icons customers
Klient jest zawsze na pierwszym miejscu

Nasi zaangażowani pracownicy czerpią inspirację z pomagania klientom w ulepszaniu ich życia i rozumieją, że gdy stawiają klientów na pierwszym miejscu, efekty kuracji stają się jedynie kwestią czasu.

hairmax about icons innovation
Zaangażowanie w Innowacje

Od momentu powstania w 2000 roku, firma Hairmax® realizuje swoje zaangażowanie w innowacje poprzez ciągłe poszerzanie linii urządzeń laserowych, produktów do pielęgnacji włosów, mikrowłókien i suplementów diety.

hairmax about icons research
Inwestycja w Badania Naukowe

Do chwili obecnej firma Hairmax® zainwestowała w siedem badań klinicznych na prestiżowych uniwersytetach. Wyniki tych badań zostały opublikowane w pięciu recenzowanych czasopismach medycznych.

hairmax about icons standards
Standardy Produkcji

Nasze produkty spełniają, a nawet przewyższają wymagania prawne. Rygorystycznie zarządzamy
jakością i przestrzegamy
wszystkich wymogów prawnych, zapewniając najwyższe możliwe standardy.

Zatwierdzone przez FDA Urządzenia Laserowe & Kosmetyki Wspierające dla widocznych efektów

Ponad 1,8 miliona urządzeń laserowych sprzedanych w 170 krajach od momentu założenia firmy w 2000 r. sprawiło, że jesteśmy niekwestionowanym liderem w dziedzinie technologii porostu włosów w warunkach domowych. Wyróżnienie to utrzymuje się, ponieważ nieustannie podnosimy poprzeczkę dla każdego z naszych produktów, od laserów po nasze własne produkty do pielęgnacji włosów i suplementy diety. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy produkt, który opracowujemy i wprowadzamy na rynek, spełniał najwyższe standardy jakości.

hairmax jak dziala
Klasyfikacja utraty włosów
Mężczyźni
ludwig savin
Skala Norwood-Hamilton
Kobiety
ludwig savin female 800x c3b06f67 c61d 44e9 bf90
Skala Ludvig-Savin

Czy Hairmax® jest dla ciebie?

Urządzenia HairMax służą do leczenia każdego rodzaju utraty włosów. Głównie łysienia androgenowego i promowanie wzrostu włosów u mężczyzn, których w Klasyfikacji Norwood-Hamilton określono jako typ od IIa do V, a także u kobiet, u których według skali łysienia Ludwig-Savin stwierdzono stopień łysienia włosów I-4, II-1, II-2, lub występuje u nich łysienie okolicy czołowej z fototypem skóry od I do IV w klasyfikacji Fitzpatricka.

 Urządzenia można używać również profilaktycznie – prewencyjnie, w celu poprawy kondycji i zagęszczenia włosów. Produkty HairMax wspierają naturalny cykl wzrostu włosów, powodując, że nowe włosy rosną gęstsze, grubsze i pełne życia.

 Zaleca się również stosowanie lasera przed i po transplantacji włosów. „Przed” aby wzmocnić „grafty” do przeszczepu. „Po” światło lasera przyśpiesza gojenie się ran pooperacyjnych oraz wspomaga wzrost transplantowanych włosów.

Jak to działa?

Urządzenia HairMax działają na zasadzie fotobiostymulacji laserowej. Zapewniają dotarcie delikatnego i odżywczego światła lasera do mieszków włosowych, stymulując uwalnianie energii i tworząc zdrowsze warunki dla wzrostu włosów.
icon hairmax 1

Stymulacja wzrostu włosów poprzez podwyższenie poziomu energii komórkowej za pomocą zwiększonej produkcji ATP (Adenozynotrifosforanu)

icon hairmax 3 oxygen
Pomaga zwiększyć syntezę białek w celu poprawy przepuszczalności komórek, co przyspiesza transport substancji odżywczych i tlenu do komórek.
icon hairmax 2

Zwiększa krążenie krwi, co zapewnia większy dopływ witamin, składników odżywczych i tlenu bezpośrednio do mieszków włosowych, sprzyjając wzrostowi włosów. Pomaga również w usuwaniu substancji szkodliwych, takich jak DHT – główny czynnik powodujący wypadanie włosów.

icon hairmax 4 thick hair

Stymuluje proliferację komórek u podstawy mieszka włosowego, umożliwiając mu wejście w fazę wzrostu (anagen) i szybką reprodukcję nowych komórek w celu wyprodukowania nowych włosów. Nowe, grubsze włosy (włosy końcowe) zastępują cienkie, delikatne włosy (włosy meszkowe).

icon hairmax 4 thick hair

Pomaga zmniejszyć stan zapalny mieszków włosowych, który przyczynia się do procesu miniaturyzacji występującego przy wypadaniu włosów.

Działanie urządzeń HAIRMAX®

1

Zwiększają dopływ tlenu i składników odżywczych do mieszków włosowych

2
Energetyzują i pobudzają osłabione lub uśpione mieszki włosowe
3
Odwracają przerzedzanie się włosów i przywraca naturalny cykl wzrostu
4
Stymulują włosy do pełniejszego, gęstszego i mocniejszego wzrostu
Kluczowe dla osiągnięcia efektów jest regularne wykonywanie zabiegów.

Co nas wyróżnia?

hairmax parting teeth c41d1b39 f1e8 4918 aa30
Hairmax®:
Ząbki rozdzielające włosy

W urządzeniach Hairmax® ząbki dzielą włosy, zapewniając optymalne dostarczanie światła laserowego i stymulację mieszków włosowych.

others no teeth 42a67616 db9a 4774 8e4b
Inne marki:
Brak ząbków rozdzielających włosy
W przypadku urządzeń bez ząbków, włosy blokują dostęp światła laserowego do skóry głowy.
differences intensity 65f94c7e c9de 49ba 9b53
Intensywność Lasera:
Światło skoncentrowane

Lasery Hairmax® emitują
skoncentrowane światło, które porusza się w linii prostej. To skupione światło przenika przez skórę głowy, docierając do mieszków włosowych. W przeciwieństwie do światła LED, które nie jest skoncentrowane ani skupione.

hairmax beam pattern 53c8e7a6 8148 48f3 bddc
Gęstość Lasera:
Stała dyspersja

Diody laserowe Hairmax® są ściśle rozmieszczone w urządzeniach, aby zapewnić spójne i jednolite dostarczanie światła laserowego do mieszków włosowy

Jesteśmy pionierem w technologii laserowej umożliwiającej wzrost włosów w warunkach domowych

Hairmax® to ponad dwie dekady badań i rozwoju, które zaowocowały stworzeniem urządzenia medycznego do terapii laserowej niskopoziomowej, które jest bezpieczną, skuteczną i łatwą w użyciu metodą leczenia wypadania włosów. Urządzenia laserowe Hairmax® są pierwszymi zatwierdzonymi przez FDA urządzeniami medycznymi do użytku domowego, które skutecznie wspomagają porost włosów i leczą wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn.

Hairmax® działa w oparciu o proces zwany fotobiostymulacją, który jest podobny do fotosyntezy powodującej wzrost roślin. Urządzenia laserowe Hairmax® wykorzystują fototerapię laserową, która dostarcza światło widzialne w czerwonym spektrum. Hairmax® dostarcza tę terapeutyczną, odżywczą energię świetlną do mieszków włosowych, stymulując czynniki wzrostu, wydłużając fazę wzrostu włosów i pomagając przywrócić zdrowy cykl wzrostu włosów, co skutkuje wzrostem nowych włosów o zwiększonej gęstości, pełności i żywotności.

Co musisz wiedzieć o Hairmax?

Jak poprawnie wykonać zabieg?
 • Jednorazowy zabieg użycia lasera w zależności od rodzaju urządzenia Hairmax trwa od 90 sekund do 15 minut. Jest to ściśle związane z ilością wiązek laserowych wbudowanych w urządzenie, które grają kluczową rolę w leczeniu utraty włosów.
 
 • Im więcej wiązek lasera, tym krótszy czas zabiegu- zabieg opaską laserową LaserBand 82 Comfortflex trwa tylko 90 sekund.
 
 • Zabiegi należy wykonywać regularnie co drugi dzień.
 
 • Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny oraz nie wymaga nadzoru lekarza. Możemy go wykonywać samodzielnie w domu, pamiętając, że kluczowym dla osiągnięcia rezultatów jest regularność w wykonywaniu zabiegów.
 
 • Kluczowym dla osiągnięcia efektów jest stosowanie Hairmax na oczyszczoną skórę głowy, pozbawioną środków do stylizacji, takich jak suchy szampon, lakier lub żel do włosów.
 
 • Urządzenia można używać na suche lub wilgotne włosy.
 
 • Nie stosuj preparatów kosmetycznych zawierających niektóre fotouczulające zioła (rumianek, pokrzywa, dziurawiec) oraz kwasy przed przystąpieniem do zabiegu. Te substancje mogą wejść w niepożądaną reakcję ze światłem laserowym. 
Specyfikacje techniczne
 • Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, światło musi padać bezpośrednio na skórę. Umożliwia to patent firmy Hairmax – wbudowane ząbki służące do rozdzielania partii włosów.

 • Zabieg jest całkowicie bezbolesny i można go wykonywać w warunkach domowych.

 • Długość fali to 655 nm, lasera o mocy 5 mW jest ustalona na podstawie wieloletnich badań klinicznych. Wykorzystanie tych parametrów w urządzeniu wykazało skuteczność na poziomie ponad 90% na grupie testowej 460 osób (kobiet i mężczyzn).

 • Dzięki precyzyjnie ustalonym parametrom, urządzenie jest bezpieczne, ponieważ światło lasera dociera na poziomie komórkowym, nie głębiej.
Przeciwwskazania do laseroterapii Hairmax
 • Ciąża

 • Karmienie piersią

 • Zażywanie leków fotouczulających

*Z powodu braku badań klinicznych na osobach niepełnoletnich, producent nie zaleca używania urządzeń przez osoby poniżej 18 roku życia, bez wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Historia technologii LLLT

Odkrycia technologii LLLT dokonał w 1967 roku badacz z Uniwersytetu Medycznego Semmelweis w Budapeszcie, Endre Mester. Przypadkowo zaobserwował on, że laser może mieć zdolność do stymulacji wzrostu włosów, jako skutek uboczny próby wyleczenia raka skóry.

Doktor Mester wykonał doświadczenie z wykorzystaniem podwójnej ślepej próby. Podzielił myszy na dwie grupy, każdej goląc grzbiety. Na jednej grupie myszy zastosował naświetlanie laserem LLLT o niskiej mocy. Druga grupa myszy naświetlana była zwykłym światłem. Po kilku tygodniach zauważył, że u myszy naświetlanych niskopoziomowym światłem czerwonym, włosy zaczęły odrastać szybciej. Włosy stały się również grubsze, mocniejsze i było ich znacznie więcej. (Eksperymenty te zaowocowały pierwszą naukową publikacją na temat LLLT i włosów: “Mester, E., Szende, B., Tota, J.G. Effect of laser on hair growth of mice. Kiserl Orvostud. 1967;19:628-–631.”)

Amerykańska firma Hairmax, blisko 20 lat temu jako pierwsza zastosowała technologię LLLT do leczenia utraty włosów, poprzez liczne badania kliniczne, które wykazały, że światło lasera ma pozytywny wpływ na wzrost włosów.