Dieta, a wypadanie włosów

Dieta na wypadanie włosów

Dieta na wypadanie włosów: Czy klucz do zdrowych włosów leży na talerzu?

Oferta zabiegów poprawiających kondycję włosów jest bardzo szeroka. Poczynając od najprostszych, jak odżywki, maski czy olejki, po innowacyjne technologie, do których zalicza się terapię laserową. Dobór odpowiednich zabiegów i używanych produktów jest kwestią indywidualnych predyspozycji. Często poszukiwanie złotego środka odbywa się na zasadzie prób i błędów oraz testowania “wszystkiego” co wpadnie nam w ręce. Poniżej podpowiadamy, Jak szukać idealnego rozwiązania z głową oraz w jaki sposób dieta na wypadanie włosów wpływa na nasze włosy ?

Jak dieta na wypadanie włosów może wspierać ich kondycję?

Przede wszystkim pamiętaj, że środki, które zadziałały u Twoich znajomych niekoniecznie sprawdzą się u Ciebie. Każdy z nas ma inny rodzaj włosów, a co za tym idzie inaczej powinno się je pielęgnować. Najlepiej przed podjęciem decyzji o zastosowaniu danego specyfiku czy zabiegu skonsultować się z specjalistą. Trycholog, bądź lekarz, który jest specjalistą w dziedzinie badania włosów, pomoże ustalić przyczynę wypadania włosów i zarekomenduje najlepsze rozwiązanie. Same zabiegi kosmetyczne to zbyt mało aby utrzymać zdrowe, mocne i pełne blasku włosy.

Dlaczego zimą dieta na wypadanie włosów staje się szczególnie ważna?

Otóż nieprawidłowe odżywianie należy do najczęstszych przyczyn złej kondycji włosów, a także skóry i paznokci. Zastanawiałaś się dlaczego szczególnie trudnym okresem dla naszych włosów jest zima? Dlaczego podczas tej pory roku włosy stają się suche, łamliwe i wypadają w większych ilościach? Warunki atmosferyczne i noszenie czapki to jedno, ale głównym powodem jest niedobór witamin i minerałów. W okresie zimowym trudniej o ich dostarczanie, ponieważ owoce i warzywa nie są tak łatwo dostępne.

Sprawdź, co mówi trycholog Wiktoria Kępa o tym, dlaczego wypadają Ci włosy >>>

Niezbędne witaminy i minerały w diecie na wypadanie włosów

Na które składniki warto zwrócić uwagę ?

Dla zdrowia włosów szczególnie ważne są:
Wit. A – zawarta między innymi w marchwi, żółtkach jaj, szpinaku i pomidorach. Niedobór może doprowadzić do łamliwości i matowości włosów, a także kruchości paznokci.
Wit. B7– zwana powszechnie jako biotyna – pomaga zapobiegać siwieniu i wypadaniu włosów. Znajdziesz ją między innymi w awokado.
Wit. C – jej źródłem jest między innymi papryka, brukselka, arbuz, pomarańcza, czarna porzeczka i kiwi. Witamina C wspiera produkcję kolagenu, wpływa na wzrost i nawilżenie włosów.
Wit. D – zawarta m.in w tranie, łososiu, makreli, śledziu czy jajkach. Niedobór może przyczynić się do łamliwości włosów oraz stanów zapalnych skóry.

Warto również zwrócić uwagę na produkty zawierające krzem, cynk, siarkę, żelazo, selen, a także NNKT (Nienasycone, niezbędne kwasy tłuszczowe).

Co jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości opisanych składników? Z pomocą mogą przyjść odpowiednie suplementy diety. Przed zakupem sprawdź jednak skład i jakość produktu.

Kiedy dieta na wypadanie włosów nie wystarcza – alternatywne rozwiązania

Jeżeli utrzymanie odpowiedniej diety oraz spożywanie suplementów nie okaże się skuteczne – rozważ opcję terapii laserowej. Terapię laserową możesz samodzielnie wykonywać w domowym zaciszu przy pomocy urządzeń marki Hairmax. Szczegółowe informacje na temat działania i skuteczności terapii produktami laserowymi znajdziesz tutaj.