Jak pielęgnować włosy farbowane, aby zachować ich kolor i zdrowie?

Jak pielęgnować włosy farbowane, aby zachować ich kolor i zdrowie?

Farbowanie włosów bardzo często dodaje nam pewności siebie. Korzystając z usług koloryzacji, możemy nie tylko wyjść z nowym kolorem, ale także porozmawiać z profesjonalistą o odpowiedniej pielęgnacji włosów farbowanych. Z włosów pozbawionych blasku za pomocą odpowiednio dobranej techniki, profesjonaliści są w stanie stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Decydując się na farbowanie włosów, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które sprawią, że mimo chemicznej koloryzacji włosy nadal będą zdrowe oraz pełne blasku. 

Jaki salon wybrać, aby nie zniszczyć włosów farbowaniem?

Najważniejszą kwestią jest wybranie się do profesjonalnego salonu, który zapewni profesjonalną obsługę oraz indywidualne podejście. Warto zwrócić uwagę na wykorzystywane preparaty – te lepszej jakości powodują zdecydowanie mniej zniszczeń, a nawet pielęgnują włosy podczas koloryzacji. Jeżeli wybraliśmy już salon, który pracuje na profesjonalnych produktach, dodatkowym krokiem będzie zapoznanie się ze stylistami w danym miejscu oraz ich pracami. Niektórzy styliści preferują wykonywanie konkretnych usług, np. strzyżenia, czy kolorów: np. blondów, brązów, rudości. To istotne, ponieważ stylista, który na co dzień przeprowadza koloryzacje na brąz, podejmując się na naszą prośbę wykonania blondu, może nieświadomie uszkodzić włosy. Przed przystąpieniem do farbowania stylista powinien również zabezpieczyć skórę głowy specjalnym blokerem, aby jej nie podrażnić.

Pielęgnacja włosów farbowanych – co stosować w domu, aby kolor utrzymał się jak najdłużej?

  Po wyjściu z salonu fryzjerskiego nie zaleca się myć włosów przez około 24 godziny. Kolor przez ten czas ma wniknąć w łuskę włosa, powodując, że stanie się trwalszy, a my będziemy cieszyć się nim znacznie dłużej. Niemniej istotna jest odpowiednia pielęgnacja, która zapewni włosom ochronę koloru a przy tym silnie nawilży włosy potraktowanie silnymi preparatami koloryzującymi. Aby cieszyć się trwałym kolorem na długie tygodnie warto podczas każdego mycia stosować produkty przeznaczone do włosów farbowanych. Nie, nie jest to chwyt marketingowy, który firmy wykorzystują, aby nakłonić Cię do zakupu kolejnego szamponu. Tego typu produkty cechują się delikatniejszą formułą, która nie wymywa koloru tak szybko jak np. szampony przeciwłupieżowe. Następnie stosujemy maskę bądź odżywkę, której zadaniem jest dogłębne odżywienie łodygi. Dzięki zastosowaniu odżywki na mokre włosy, na etapie rozczesywania włosy nie będą się plątały w niesforne kosmyki. Odżywkę bądź maskę zostawiamy na kilka minut to całkowitego przeniknięcia składników aktywnych. Nie zapomnijmy o nawilżeniu skalpu! Do tego celu możemy zastosować wcierkę, która poprawi układ krwionośny oraz wzmocni cebulki włosów, które mogą być osłabione długą wizytą u fryzjera. Jeśli w naszej codziennej pielęgnacji stosujemy ciepły nawiew z suszarki bądź używamy prostownicy z wysoką temperaturą w celu zabezpieczenia włosów należy użyć produktów przeznaczonych do termoochrony. Dzięki temu zachowamy blask włosów po koloryzacji na długie tygodnie.

Wybierając się na długą ekspozycję słoneczną bądź kąpiele w słonej wodzie nie zapominajmy o zastosowaniu produktów z filtrem SPF, w celu uniknięcia poparzenia słonecznego na skórze głowy. Należy zastosować je minimum 30 min przed ekspozycją na słońcu. Przed wejściem do wody warto zmoczyć włosy, ponieważ mokre włosy wchłaniają mniejszą ilość chloru. Natomiast blondynkom planującym kąpiele w słonych zbiornikach wodnych bądź basenach polecamy wysokie upięcia – tego typu woda może spowodować, że piaskowy odcień Twoich włosów zmieni się w niepożądaną zieleń lub pomarańcz.