Witaminy i suplementy dla zdrowia włosów

Większość z nas wie, że zażywanie witamin i suplementów jest dobre, aby poprawić kondycję naszych włosów. Istnieje tak wiele witamin i suplementów, że bardzo trudno jest rozszyfrować, które z nich są niezbędne, a które niekoniecznie są przeznaczone dla poprawy zdrowia włosów. Lexington wprowadz na rynek opracowane klinicznie suplementy diety HairMax® dla mężczyzn i kobiet. Suplementy diety HairMax zawiera najbardziej specyficzne i niezbędne składniki, aby pomóc zmaksymalizować poprawę i zdrowie włosów.

Dlatego warto przybliżyć ich składniki:

 • Biotynajest to witamina H i jest częścią kompleksu witamin rozpuszczalnych w wodzie. Ta witamina jest niezbędna ponieważ pomaga wytwarzać energię dla komórek, a tym samym dobrze wpływa na cienkie, rozdwajające się i łamliwe włosy.

 • Witamina B6znana również jako pirydoksyna, wchodzi w skład kompleksu witamin rozpuszczalnych w wodzie. Pomaga zwiększyć przepływ krwi do mieszków.

 • Kwas foliowy – znany jako witamina B-9. Kwas foliowy jest ważny dla wspomagania wzrostu tkanki, funkcjonowania komórek i zapobiegania utracie włosów.

 • L-cysteinajest to aminokwas o silnych właściwościach przeciwutleniających.

  Ma działanie antyoksydacyjne pomaga zapobiegać powstawaniu wolnych rodników, które powodują uszkodzenia komórek, więc związek ten wspiera zdrowie komórek w obrębie pęcherzyka, dla lepszego ogólnego zdrowia włosów.

 • DHAjest to forma Omega 3 i jest niezbędnym kwasem tłuszczowym. Ten związek ma wiele działań, promujących wzrost komórek, zachowując integralność błon komórkowych, zmniejsza stany zapalne.

 • Niacynaznana również jako witamina B-3 jest także rozpuszczalną w wodzie witaminą i pomaga rozszerzyć naczynia krwionośne oraz poprawić krążenie krwi. Odżywia mieszki włosowe, co sprzyja wzrostowi i zdrowiu włosów.

 • Mangan – ten minerał odgrywa ważną rolę w aktywacji enzymów organizmu. Działa jako przeciwutleniacz, aby także zapobiegać uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki. Pomaga również w aktywnej absorpcji biotyny.

 • Cynk i selen – te związki działają jako antyutleniacze, zwalczają wolne rodniki, które uszkadzają komórki.

 • Kwas pantotenowyjest to witamina B-5 i jedna z witamin rozpuszczalnych w wodzie. Ta witamina pomaga odżywić i wzmocnić mieszki włosowe i ich komórki, aby zapobiegać ich wypadaniu.

 • Jod – ten związek pomaga zapobiegać wypadaniu włosów, wzmacniając zdrowie komórkowe, a tym samym poprawiając ogólny stan zdrowia włosów.

Następujące składniki są uważane za ważne dla ogólnego stanu zdrowia włosów, ale nie mają minimalnego dziennego zapotrzebowania, dlatego uzupełnieniem są pozostałe. MSM – wspomaga zdrowie tkanki, Kwas hialuronowy – pomaga wzmocnić włosy, zapobiegając ich łamaniu się, Bioflawanoidy cytrusowema właściwości przeciwutleniające, Reserveratrol – kolejny przeciwutleniacz, Inozytol – pomaga w poprawie zdrowia błon komórkowych w celu poprawy funkcji pęcherzyków, Beta sistosterol mieszanka – działa jak bloker DHT, który jest główną przyczyną wypadania włosów, Proszek ekstraktu z selera – wzmacnia włosy i zapobiega rozdwajaniu się końcówek, Nettles (Urtica Diocia) – pomaga stymulować wzrost włosów.

Wreszcie preparat dla mężczyzn, zawiera Saw Palmettoktóry pomaga w zapobieganiu konwersji testosteronu do DHT i przyczynia się do lepszego wzrostu włosów.

W przypadku żeńskiej formuły składnik Soy Isoflavone – izoflawon sojowy stosuje się zamiast Saw Palmetto, jako blokery DHT.

Podsumowując, dobrze sformułowany produkt witaminowy i suplement może naprawdę pomóc w poprawie kondycji i zdrowia włosów. Są idealnym uzupełnieniem zabiegów z innymi sprawdzonymi produktami HairMax do pielęgnacji włosów. Rozważając zakup suplementów diety należy, upewnić się, że nie są one po prostu „wielowitaminowe„, ale zawierają określone i odpowiednie składniki jak wymienione powyżej.