Czy laseroterapia jest bezpieczna?

Laser od lat jest wykorzystywany w medycynie. Z sukcesami stosuje się go między innymi w chirurgii, okulistyce, dermatologii, diagnostyce, medycynie estetycznej czy stomatologii. Zależnie od założonego celu zabiegu, moc lasera znacząco się różni. Dla przykładu w chirurgii stosuje się lasery wysokiej mocy, które służą usuwania czy niszczenia tkanek. Z kolei w dermatologii lasery niskoenergetyczne wykorzystuje się w celu przyspieszenia gojenia ran. Opaski laserowe również wykorzystują światło lasera o niskiej mocy. Światło jest zimne, dzięki temu zabiegi są bezbolesne.

Badania kliniczne

Produkty laserowe przeznaczone do leczenia łysienia zostały wprowadzone na rynek przez amerykańską firmę Hairmax®. Urządzenia opierają się na odkrytej w 1967 roku technologii LLLT (Low Level Laser Therapy). Przed wprowadzeniem urządzeń do obrotu, przeprowadzono wiele badań klinicznych. Badania zostały przeprowadzone na prestiżowych amerykańskich uniwersytetach. Grupę badanych stanowiło 460 kobiet i mężczyzn z problemem łysienia androgenowego. 90% uczestników badań potwierdziło wzrost nowych włosów. Badania nie wykazały żadnych skutków ubocznych.
Pełne wyniki badań dostępne są tutaj.

Certyfikat FDA

Produkty Hairmax posiadają certyfikat amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (Food and Drug Administration). FDA znana jest z rygorystycznych warunków dopuszczania leków do obrotu. Zajmuje się również kontrolowaniem żywności, suplementów diety, kosmetyków czy urządzeń medycznych i emitujących promieniowanie. Aprobata Agencji FDA na całym świecie uznawana jest jako wyznacznik wysokiej jakości produktu, a także braku jego negatywnego wpływu na zdrowie.

Terapia domowa

Opaski i grzebienie laserowe Hairmax umożliwiają prowadzenie terapii samodzielnie przez pacjenta. W przypadku opaski wystarczy założyć ją na głowę i uruchomić urządzenie. Pojedyncza sesja trwa niespełna 90s. Dla skuteczności terapii zaleca się powtarzanie zabiegu co 2-3 dni. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, dla których łysienie jest problemem krępującym, a niekiedy wręcz wstydliwym. Pierwszych efektów można spodziewać się po 8 do 12 tygodni stosowania.

Podsumowując, terapii laserowej nie musisz się obawiać. Przed skorzystaniem sprawdź jednak czy produkt, z którego korzystasz pochodzi od sprawdzonego dostawcy i posiada niezbędne certyfikaty.