Jakich efektów można się spodziewać po użyciu opaski laserowej?

Opaska laserowa ma szerokie spektrum działania, poczynając od poprawy ogólnej kondycji włosów po leczenie łysienia typu androgenowego. Przed wprowadzeniem urządzenia na rynek Hairmax – producent urządzeń do laserowej terapii włosów, przeprowadził 7 badań klinicznych z udziałem grupy 465 kobiet i mężczyzn z problem łysienia androgenowego. Badania zostały przeprowadzone na prestiżowych, amerykańskich uniwersytetach. Skuteczność terapii laserowej potwierdziło 90% badanych, u których pojawiły się nowe włosy.

Efekty, których możesz oczekiwać stosując opaskę laserową:

-Stymulowanie wzrostu włosów,
-Mniejsza ilość wypadających włosów,
-Ograniczenie miniaturyzacji włosów,
-Większa gęstość włosów,
-Lepsza kondycja włosów,
-Zwiększenie grubości włosów,


Leczenie łysienia bez środków farmakologicznych i efektów ubocznych.
Korzystanie z opaski laserowej jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Pierwsze efekty mogą się pojawić po 8 do 12 tygodni regularnego stosowania opaski. Zabiegi możesz wykonywać samodzielnie w domu. Dla najlepszych efektów zaleca się powtarzanie zabiegu co 2 – 3 dni. Nie jest to jednak zbyt kłopotliwe gdyż jeden zabieg trwa maksymalnie 90s. Czas ten obowiązuje w przypadku korzystania z opaski HairMax® LaserBand 82, gdzie zastosowano aż 82 diody emitujące światło lasera monochromatyczne. Im mniej wiązek światła lasera w urządzeniu, tym dłuższy czas zabiegu.

Skąd skuteczność opaski laserowej w leczeniu łysienia?

Opaska laserowa wykorzystuje zimne światło lasera, które dociera do skóry głowy i mieszka włosowego. Tam pobudza uwalnianie energii w komórkach i przyspiesza przepływ krwi. Zastosowanie terapii laserowej pozwala również dotlenić włosy i zwiększyć ilość substancji odżywczych. Tym samym tworzą się lepsze warunki do wzrostu nowych włosów. Przy użyciu lasera aktywizowana jest także ochrona włosa. Terapia laserem pomaga w usunięciu szkodliwych substancji (np. DHT) z mieszków włosowych. Dla wprowadzenia maksymalnej dawki światła lasera do skóry włosów w opasce HairMax® LaserBand 82 zastosowano opatentowane ząbki, rozdzielające włosy.

Technologia HairMax® Laser Technology zastosowana w opasce laserowej pomogła już setkom tysięcy osób w pozbyciu się kompleksów związanych z utratą włosów. Teraz dostępna również w Polsce.