Co to jest opaska laserowa na włosy?

Opaska laserowa to nowoczesne urządzenie wykorzystujące zimne światło lasera do poprawy kondycji włosów i walki z łysieniem. Jest jednym z najprostszych i najszybszych sposobów terapii łysienia, w tym łysienia pochodzenia androgenowego. Opaska nie wymaga użycia rąk, wystarczy założyć ją na głowę. Pojedynczy zabieg trwa maksymalnie 90 s i możesz przeprowadzać go samodzielnie w domowym zaciszu.

Jak światło lasera działa na włosy?

Opaska laserowa wykorzystuje technologię LLLT (Low Level Laser Therapy). Zimne światło lasera wnika przez skórę głowy do mieszka włosowego, pobudza uwalnianie energii i zwiększa wprowadzaną ilość tlenu oraz substancji odżywczych, tym samym tworzy lepsze środowisko do rozwoju włosów, które odrastają gęstsze, zdrowsze i grubsze. Dodatkowo, aktywizuje ochronę przy pomocy oksydantów i przyspiesza usuwanie niekorzystnych substancji jak DHT. DHT (dihydrotestosteron) to pochodna testosteronu, która odpowiada za problem łysienia pochodzenia androgenowego.

Jak zbudowana jest opaska laserowa?

W przypadku HairMax® LaserBand 82 w wewnętrzną część opaski wbudowane są 82 diody generujące światło medyczne. Dzięki temu zabieg przebiega bardzo szybko. Im więcej wiązek lasera, tym mniej czasu zajmuje pojedyncza sesja. Dodatkowo, opaska wyposażona jest w opatentowane ząbki, które rozdzielają włosy, aby do skóry głowy dotarła maksymalna dawka światła. Opaska jest zaokrąglona, aby zapewnić równomierną i jednakową dystrybucję światła lasera. Urządzenie jest lekkie i bezprzewodowe. Zawiera baterię jonowo-litową z możliwością ładowania.

Co możesz zyskać korzystając z urządzenia?

-Leczenie łysienia bez konieczności zażywania leków oraz czasochłonnych i niekiedy kłopotliwych wizyt u lekarza,
-Zmniejszenie wypadania włosów,
-Poprawę gęstości i grubości włosów,
-Odżywienie włosów,
-Zahamowanie procesu miniaturyzacji włosa.


Skuteczność laserowej terapii włosów została potwierdzona w badaniach klinicznych prowadzonych wśród kobiet i mężczyzn z problemem łysienia androgenowego. Ponad 90% badanych stwierdziło wzrost nowych włosów. Opaska laserowa posiada certyfikat FDA (Food and Drug Administration), czyli Agencji Żywności i Leków. Uzyskanie takiego certyfikatu wiąże się z wieloletnimi badaniami i testami dowodzącymi skuteczność i bezpieczeństwo produktu.