Na czym polega laserowa terapia łysienia?

Laserowa terapia łysienia zwana również laseroterapią małej mocy, terapią czerwonym światłem, biostymulacją, fotobiomodulacją, miękkim laserem czy fototerapią jest jednym z nielicznych skutecznych zabiegów walki z łysieniem. Zabieg jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny.

Jak wygląda sesja?

W dużym uproszczeniu terapia polega na naświetlaniu skóry głowy laserem niskiej mocy (technologia LLLT – Low Level Laser Therapy) przy pomocy specjalnego urządzenia – np. opaski laserowej. W okresie terapii zabieg trwający od 90s do 15 min należy powtarzać regularnie co 2 dni. Czas trwania pojedynczej sesji zależy od ilości wiązek światła zastosowanej w urządzeniu. Im więcej wiązek lasera, tym krótsza sesja. Zabiegi możesz wykonywać samodzielnie w domu, co przy terapii trwającej np. 6 miesięcy jest dużą oszczędnością czasu i pieniędzy. Pamiętaj tylko, aby zabieg wykonywać na czystych, pozbawionych kosmetyków do stylizacji włosach. Kosmetyki mogą blokować dostęp lasera do mieszka włosowego. Pierwsze efekty laserowej terapii łysienia zazwyczaj są widoczne po 8 do 12 tygodni stosowania terapii.

Jakie są wskazania do prowadzenia terapii laserem?

Problem łysienia dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Podłoże może być różne. Wskazaniem do terapii są m.in: wzmożone wypadanie włosów, łysienie androgenowe, łysienie polekowe, osłabienie włosów np. po porodzie, przebytych chorobach czy rygorystycznej diecie.

Działanie lasera

Zastosowanie urządzenia na opartego na technologii LLLT pozwala na dotarcie światła lasera do mieszków włosowych, co może pobudzać uwalnianie energii komórkowej i stymulować wzrost włosów. Nowe włosy są gęstsze, grubsze i zdrowsze. Zimne światło zwiększa ilość tlenu i substancji odżywczych wprowadzanych do mieszków włosowych, wzmaga przepływ krwi i przyspiesza usuwanie niekorzystnych substancji jak DHT. Działa pozytywnie na skórę głowy, poprawiając jej elastyczność i lecząc stany zapalne.

Podsumowanie

Laserowa terapia łysienia to jeden z prostszych, nieinwazyjnych i skutecznych sposobów na poprawę kondycji włosów oraz problemy z łysieniem. Terapia jest w pełni bezpieczna. Nie powinny z niej korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby przyjmujące leki fotouczulające. Uzupełnieniem terapii prowadzonej przy pomocy urządzeń typu Hairmax® LaserBand 41, HairMax® LaserBand82 czy HairMax® LaserComb Ultima 12 mogą być dostosowane suplementy i preparaty do włosów, które znajdziesz tutaj.