Jakie rodzaje łysienia można leczyć laserem?

Głównymi przyczynami łysienia są uwarunkowania genetyczne, niektóre choroby, nieprawidłowa dieta, a także styl życia. Dolegliwość ta może spotkać zarówno mężczyzn jak i kobiety. Terapia laserowa prowadzona np. przy użyciu opaski laserowej jest obecnie jednym z nielicznych (skutecznych) sposobów walki z łysieniem typu androgenowego. Dlaczego?

Przyczyną łysienia androgenowego jest nadwrażliwość organizmu na dihydrosteron. Jest to pochodna męskiego hormonu testosteronu. Najczęściej ten typ łysienia występuje właśnie u mężczyzn. Dihydrosteron (DHT) powoduje kurczenie mieszków włosowych. Dochodzi do opóźnienia powstawania zdrowych włosów, a później całkowitego zahamowania wzrostu nowych włosów. Wykorzystywana w urządzeniach laserowych Hairmax, technologia LLLT aktywizuje ochronę przy pomocy antyoksydantów oraz przyspiesza usuwanie DHT z mieszka włosowego. Dodatkowo zwiększa ilość tlenu i substancji odżywczych wprowadzonych do skóry głowy, a tym samym tworzy przyjazne środowisko do wzrostu nowych, zdrowszych i grubszych włosów.

Inne rodzaje łysienia, które można poddać laseroterapii

Dziewięćdziesiąt procent przypadków osób mających problemy z łysieniem, cierpi właśnie na łysienie typu androgenowego. Kolejne często występujące rodzaje łysienia to:

Łysienie plackowate – cechą charakterystyczną tego przypadku są ogniska wyłysienia. Pierwsze objawy pojawiają się najczęściej w dzieciństwie i generalnie w młodym wieku. W wypadku postępu choroby może dojść do całkowitej utraty włosów ( w tym brwi czy rzęs). Jak dotąd nie rozpoznano ostatecznie przyczyny występowania choroby;
Łysienie telogenowe – objawia się zwiększonym, rozproszonym wypadaniem włosów. Zjawisko pojawia się dość nagle. Przyczynami mogą być silnie stresujące wydarzenia, infekcje, niektóre leki, zatrucia organizmu metalami ciężkimi, choroby skóry np. łuszczyca, niedobory pokarmowe. Na szczęście w większości przypadków jest to proces odwracalny.


Jak przebiega proces leczenia laserem?

Dzięki opatentowanym produktom HairMax®, terapię laserową można przeprowadzić samodzielnie w domu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Wystarczy założyć i uruchomić opaskę laserową. Jest lekka i wygodna w użytkowaniu. Ząbki wbudowane w opaskę rozdzielają włosy, zwiększając ilość światła lasera wprowadzoną do skóry głowy. Czas pojedynczego zabiegu to niespełna 90 s. Należy go powtarzać co 2-3 dni. Pierwsze efekty widoczne są po około 12 tygodniach. Skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych. Produkty Hairmax posiadają również certyfikat FDA (Food and Drug Administration).