Jak zmienić swoją dietę, aby poprawić stan włosów?

dieta na włosy

Dieta na włosy: Klucz do zdrowych włosów

Zdrowie odżywianie jest nie tylko kluczem do utrzymania zdrowej masy ciała czy świetlistej skóry ale także dla zdrowych włosów. Wchodząc do sklepu już od momentu przekroczenia progu jesteśmy atakowani przez liczne promocje niezdrowych przekąsek. Choć na pewno są kuszące, należy pamiętać, że nie wnoszą do naszej diety żadnych składników odżywczych, za które nasze włosy mogłyby nam podziękować.

Dieta na włosy: Znaczenie spożywania wody we wzroście włosów

Może zacznijmy od podstaw – o spożywaniu odpowiedniej ilości wody mówi się teraz wszędzie i głośno, a mimo tego są osoby, które właśnie o wodzie zapominają. Na przełomie ostatnich lat powstały nawet aplikacje mobilne, które przypominają o wypiciu szklanki wody. Woda jest bowiem niezmiernie ważna dla naszego organizmu – picie min. 1,5 litra wody dziennie może przynieść niezwykle korzystne efekty dla naszego organizmu niemalże natychmiastowo.

Jeśli picie wody naturalnej bądź wysokozmineralizowanej sprawia nam trudność możemy dodać kilka listków mięty, bądź plasterki cytryny, aby poprawić jej smak. 

Dieta na włosy: Zbilansowane odżywianie pełne wartościowych składników

Kolejnym bardzo obszernym tematem to odpowiednio zbilansowana dieta, która będzie dopasowana do naszego stylu życia oraz potrzeb naszego organizmu. Niezależnie czy jesteś sportowcem a może lekarzem, potrzebujesz w swojej diecie zdrowych tłuszczy, warzyw czy owoców. 

Dieta na włosy: Witaminy kluczowym składnikiem dla gęstych i zdrowych włosów

Aby cieszyć się zdrową kondycją włosów należy zwrócić uwagę czy w Twojej diecie znajdują się produkty bogate w witaminy A,B oraz E. To cenne źródło witaminy A znajdziesz min. w jajach kurzych, produktach mlecznych, nietłustych rybach, słodkich ziemniakach, wątróbce wieprzowej czy jarmużu. Witaminy z grupy E znajdują się w oliwie z oliwek, migdałach, kiełki, oraz w wielu zbożach. Produkty z witaminą B znajdują się w wielu owocach np. jabłkach, bananach, jagodach czy truskawkach.

Szczególnie ważnymi witaminami, które wspierają wzrost włosów to witaminy z grupy E. Bazując na produktach, które zawierają witaminę E, nawilżamy włosy oraz przyspieszamy ich wzrost. W okresie wiosenno-letnim, kiedy dostępne są świeże owoce, możemy urozmaicić naszą dietę  w przepyszne, zdrowe oraz wartościowe koktajle, które dodadzą nam energii w ciągu dnia a także wspierają wzrost zdrowych włosów.

Zdrową przekąską będzie również garść orzechów, które są również zdrowym wsparciem dla mózgu.

Dieta na włosy: Pełnowartościowe białko

Dieta powinna być bogata w duża ilość pełnowartościowego białka, ponieważ aminokwasy odpowiedzialne są za prawidłową budowę skóry głowy. Ich niedobór może doprowadzić do znacznie szybszego starzenia się skóry głowy a wskutek tego możemy doprowadzić do wypadania włosów.

Wypadanie włosów: jak leczyć i zapobiegać?

Dieta na włosy: Zdrowe napoje

Do uzupełnienia swojej diety możemy również dodać zdrowe napoje przed bądź po posiłku. Warto zaopatrzyć się w napary takie jak skrzyp polny, ponieważ zawiera duże ilości krzemu, który minimalizuje łamliwość włosów oraz przyspiesza ich porost.

Pijąc regularnie żeń-szeń, w którym znajduję się ponad 200 substancji czynnych wspieramy organizm dzięki działaniu wzmacniającym, pobudzającym pracę serca oraz wzmacniającą macierz włosów. Stosowanie żeń- szenia wieczorem może dodatkowo ułatwić nam zasypianie jeśli zmagamy się z trudnością.

Poprzez zdrową, zbilansowaną dietę na włosy, możemy nie tylko poprawić wygląd i kondycję naszych włosów, ale także przyczynić się do ogólnego wzmocnienia organizmu.

Pamiętajmy, że zdrowe włosy to przede wszystkim efekt odpowiedniej pielęgnacji od wewnątrz.

 

Sprawdź nasz laser na włosy, który pobudza nowe włosy do wzrostu >>>